Kadir İnanır'a protesto

Kadir İnanır'a  protesto
TGB'liler Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Bölgesi Grubu'nu protesto etti.

Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Bölgesi Grubu, İskenderun İlçesi'ne gelişlerinde, yaklaşık 200 kişilik Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi tarafından protesto edildi.

TGB üyeleri ellerinde Türk bayraklarıyla, heyetin toplantı yapacağı Yelken Kulübü'nün yakınlarındaki sahilde protesto gösterisi yaptı.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı protestoda, 'Katil ABD işbirlikçi AKP', 'Kahrolsun AKP diktatörlüğü', 'AKP'nin akili bu şehirden defol', 'Türk Kürt kardeştir, akiller kalleştir' sloganları atıldı.

Yelken Kulübü'nün çevresinde ve karadan bir kilometre açığa kadar denizde güvenlik çemberi oluşturuldu. Yollar trafiğe kapatılırken, Sahil Güvenlik botu, balıkçı teknelerinin geçişine izin vermedi.

Akil İnsanlar Heyeti, geniş güvenlik önlemleri altında toplantının yapılacağı binaya girerken, gazeteciler içeri alınmadı. Bazı yerel gazeteciler tepki gösterince heyetteki Lale Mansur, gazetecilerin salona alınmasını istedi.

Mansur, burada toplantının formatının basına kapalı olduğunu anlatıp, "Bizler dinlemeye geldik. Toplantılar bundan önce de basına kapalı yapıldı. Nedenine gelince, basın olmadığı zaman insanlar fikirlerini ve düşüncelerini daha rahat söyleyebiliyorlar. Burada da her türlü fikirler, düşünceler söylenecek. Bunu ilk defa burada da yapmıyoruz. Türkiye'nin ilerisi için önerileriniz, düşüncelerinizi, hayallerinizi, burada dinleyeceğiz. Bütün bunları dinlemeye geldik. Bunları bir rapor olarak hazırlayacağız. Bu bir çalıştay usulüdür, bu şekilde yürütülür. Bizler bunun yanı sıra yerel basınla da bir araya geliyoruz. Dün Antakya'da gerçekleştirdik. Şimdi buradayız. Biz toplantımızı basına kapalı yapacağız" dedi.

İNANIR: SİYASİ BİR ORGANİZASYONUN İÇİNDE OLMADIM

Heyet üyesi Kadir İnanır ise hayatında hiçbir zaman siyasi bir organizasyon içinde yer almadığını vurgulayıp, şunları söyledi:

"Kimse bana siyasi bir söylemini dikte ettiremez. Hiç kimse beni kendi yanında, sevmediğim bir cümleyi söyletemez. Bu olay bana söylendiği zaman 'Bu çalışma içerisinde özgür müyüm?'dedim. 'Evet özgürsün' dediler. Bu özgürlüğü ele aldıktan sonra son derece önem verdiğim, bu ülkenin başına gelmiş en büyük belanın ortadan kaldırılması için oluşumun içinde yer aldım. Toplumsal olaylara duyarlı olan bir sanatçının kendini kenara çekerek bu ülkede ne olursa olsun, 'Bana ne kardeşim' deme olgusunu ben kendi karakterime yakıştıramadığım için bu oluşumda yer aldım. Ağır bir rahatsızlık geçirmeme rağmen doktorlarımın da asla müsaade etmemesine rağmen buradayım."

Daha sonra gazetecilerin salondan ayrılmasının ardından toplantı basına kapalı yapıldı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com