Kadir Topbaş 16:9 kuleleri için ne dedi?

Kadir Topbaş 16:9 kuleleri için ne dedi?
Yıkım kararı verilen kulelere İstanbul Belediye Başkanı'ndan da yorum geldi

Yapımından yıkımına skandal olan 16:9 kuleleriyle ilgili tartışmalar sürüyor. Oluşacak yıkım masrafları ve tazminat bedellerinin konuşulduğu yıkım kararı için Kadir Topbaş'tan da yorum geldi.  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘‘Yargı kararına saygılı olacağız’’ dedi.

16:9 ile ilgili mahkemenin yıkım kararı sorulan Topbaş; "Tabii bunları şimdiden konuşmak erken. 4. İdare Mahkemesi’nin verdiği bir karardan haberdar olduk. Ama henüz bize tebligat yapılmadı. Geldikten sonra hukukçularımız, ilgili birimlerimiz bunu değerlendirecek. Daha sonra detaylı açıklamaları yaparız. Tabii ki yargıya saygımız sonsuz. Herkes saygı duyacaktır. Ama şu an bunu söylemek erken" dedi.

CHP'Lİ ÜYELERDEN İTİRAZ GELMİŞ

Kulelerin yapımının İBB Meclisi tarafından verilen izinle devam edildiği biliniyor. Diğer partilerin meclis üyelerinin de onayladığı yönündeki haberlere CHP üyelerinden itiraz geldi. İBB Meclisi CHP Grup Sözcüsü Mehmet Yıldız, imar planları meclise her geldiğinde itiraz ettiklerini, meclis tutanaklarında siluete etki edeceğini de özellikle söylediklerini açıkladı.

CHP İmar Komisyonu üyesi Halil Sarıca da ‘‘Tarihi Yarımada’ya çok yakında bulunan parsel, sur tecrit bandı dışında kalsa da, surlar ve Tarihi Yarımada’ya etkileri açısından etüt edilmelidir. Emsalin 1’den 2.5’e çıkarılması ile yapı ve nüfus yoğunluğu getirilmiştir. İleride Gökkafes, Park Otel gibi tartışmalara meydan vermemek için, İmar Komisyonu üyesi olarak bu rapora katılmıyorum’’ diye itiraz etti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com