Kadir Topbaş duruşmaya gelmedi!

Kadir Topbaş duruşmaya gelmedi!
CHP İstanbul İl Başkanlığı, metrobüs alımında görevini kötüye kullandığı iddiasıyla yargılanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı davul zurnayla davanın ikinci duruşmasına katılmaya çağırdı.
Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde bugün saat 11.00'da toplanan ve aralarında CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın da bulunduğu yaklaşık 30 kişi, davul zurna ile belediye başkanını duruşmaya çağırdı. Topluluk adına basın açıklamasını okuyan CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grubu'nun 3 yıl süre hukuk mücadelesi sonucunda davayı açtık. Her yere yetişen başkan usulsüzlükler nedeniyle yargılandığı davanın 17 Mayıs'ta Çağlayan Adliyesi'nde görülen ilk duruşmasına katılmadı" dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
İlk duruşmanın ardından ikinci duruşmayı Kadir Topbaş'a davul ve zurnayla hatırlatacaklarını söylediklerini vurgulayan Mustafa Ataş sözlerine şöyle devam etti:
 
"Sayın Kadir Topbaş, daha ucuz olmasına rağmen 'Capacity' otobüsleri yerine 'Phileas' marka metrobüsleri aldı, 150 milyon TL'yi de İstanbul halkına ödetti. Alınan bu otobüsler de yolda kaldı. Yarın Çağlayan Adliyesi'nde bu davanın ikinci duruşması var. Bu duruşmayı da unutmasın diye davul zurnayla kendisine duruşmayı hatırlatıyoruz."
 
Açıklamanın ardından topluluk yine davul zurna eşliğinde halay çekti. Bazı partililerin "Ağlaya ağlaya geldiler ağlata ağlata gidecekler" yazılı dövizler taşıdığı görüldü. Topluluk daha sonra olaysız dağıldı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com