Kadir Topbaş kaza yaptı

Kadir Topbaş kaza yaptı
Kadir topbaş’ı taşıyan VIP aracı apronda kaza yaptı

Topbaş'ı Floransa ziyareti dönüşünde Atatürk Havalimanı apronunda taşıyan VİP minibüsün kaza yapması sonucu 4 kişi hafif şekilde yaralandıTopbaş kazadan yara almadan kurtuldu

Floransa'daki UCLG Dünya Konseyi Toplantısına katılan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yurda döndü. THY ait bir uçakla 17.00'da Bologna'dan İstanbul'a gelen Kadir Topbaş ve beraberindekileri uçağın altından alarak VİP salonuna taşıyan TGS?ye ait minibüs kaza yaptı. Beraberindeki heyet ile birlikte Bologna'dan THY ait bir uçakla İstanbul'a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı uçaktan alıp VIP salonuna taşıyan TGS'ye ait VIP otobüsü ile DHMİ'ye ait 2Follow me' aracı çarpıştı. Meydana gelen kazada 4 kişi hafif şekilde yaralanırken yaralılar Bakırköy Devlet Hastanesi?ne kaldırıldı. Kazada yaralanan Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Bürosunda görevli Cem Kaan Gündoğar'ın tedavisinin ayakta yapıldığı öğrenilirken diğer 3 yaralının havalimanı personeli olduğu öğrenildi. Öte yandan Başkan Topbaş Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. UCLG?de çok ciddi başarılar elde ettiklerini belirten Topbaş, "Dünyamızda yerel yönetimlerin gücü giderek artmakta ve yerel yönetimlerin hükümetler tarafından da dikkate alındığını gözlemekten memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Özellikle toplantıda benim bir yıllık başkanlık dönemini geride bıraktığım UCLG'nin çok ciddi başarılar elde ettiğini ve ciddi mesafeler aldığını bütün katılımcılar dile getirdi" dedi.

BU İSTANBUL HALKININ BAŞARISI

İtalya'da düzenlenen UCLG toplantısına 40 civarındaki ülkeden 400'ü aşkın başkan ve yerel yönetimlerden yetkilinin katıldığını belirten Topbaş, "Şunu söyleyebilirim ki, dünya artık yerelden güç alarak kalkınmakta, bunun herkes farkında. Dünyadaki ekonomik krizin aşılmasında yerel yönetimlerin önemli bir rolü olduğu, özellikle cinsiyet ayrımcılığı başta olmak üzere küresel bir takım sıkıntıları aşmada yerel yönetimlere büyük görevler düştüğü konusu toplantılarda dile getirildi. Özellikle de yakın temaslarda bulunduğumuz BM Genel Sekreteri Ban ki Mun ile olan ilişkilerin daha da geliştirilmesi konusunda görüşler ifade edildi. Şunu gururla söylemek istiyorum ki, artık yerel yönetimlerde olsun, ülke düzeyinde olsun başarılarımız dünya tarafından gerçekten çok farklı algılanmakta ve taktir edilmektedir. Dünyada 3.5 milyar insanı yöneten bir teşkilatın başındaki insan olarak milletimizi temsil etmekten büyük gurur duyuyorum. Birçok dünya kentinden yerel birlik ve yönetimlerinden davetler aldım. Bu milletimizin, İstanbul halkının başarısıdır. İstanbul dünyada gerçekten çok farklı algılanmakta ve sitayişle bahsedilmektedir. Bu beni de çok mutlu etmiştir" dedi.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com