Kadir Topbaş’ın inşaatı kaçak çıktı

Kadir Topbaş’ın inşaatı kaçak çıktı
Beşiktaş Belediyesi, Topbaş’a ait Saray Muhallebicisi’nin Nispetiye Caddesi’nde açacağı şubeyi inceledi. 250 metrekare kaçak alan bulunca inşaatı mühürledi.

AKP’li Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan önce orta ve dar gelirli vatandaşların çoğunlukta olduğu semtlerde hizmet veren Saray Muhallebicisi son 10 yılda en lüks semtlerde de yerini aldı. Topbaş, Belediye Başkanlığı ile ilgilenirken işlerin başına oğlu Ömer Topbaş ve kızı Burcu Topbaş geçti.


Hedef lüks semtler
İki kardeş, markayı AVM ve yüksek gelirli semtlerde açmak için özel çalışmalar yaptı. Özellikle de son 1.5 yıldır en büyük hedefleri İstanbul’un en gözde semti olan Etiler’in Nispetiye Caddesi’nde bir şube açabilmekti.


Yıkım kararı verildi!
Ünlü restoranların ve gece kulüplerinin olduğu bir cadde olan Nispetiye’de boş dükkan bulabilmek sorun olduğu için Burcu Topbaş 1.5 yıl öncesinde caddenin en kıymetli yerinden bir dükkan kiraladı. Topbaş kardeşler daha mekan açılmadan yeni bir imaj çalışması da yaptı.
Burcu Topbaş’ın özellikle ilgilendiği şubenin dekorasyonu geçtiğimiz aylarda başladı. Ne varki dükkanın ruhsatıyla ilgili tartışmalar bitmek bilmedi. Şikayetler üzerine Beşiktaş Belediyesi’nin yaptığı tetkikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ait Saray Muhallebicisi’nin binasında 250 m2 kaçak alan olduğu tespit edildi. Bunun üzerine 21 Mart 2014’te Beşiktaş Belediyesi, Topbaş kardeşlerin gözbebeği olan mekanın inşaatını mühürledi. Binadaki kaçak alan için yıkım kararı da alındı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com