Kaf-Kaf acımadı : 87-66!

Kaf-Kaf acımadı : 87-66!
Beko Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka ile TOFAŞ karşılaştı.
Beko Basketbol Ligi'ndeki karşılaşmada Pınar Karşıyaka, konuk ettiği TOFAŞ'ı 87-66 yendi. 
 
Her iki takımın da savunmaya önem vererek başladığı maçın karşılıklı hücumlarla geçilen 5'inci dakikası Pınar Karşıyaka'nın 13-12'lik üstünlüğüyle geçildi. Ancak, rakip potada etkisini artıran TOFAŞ, ilk periyotu 21-18 önde tamamladı. 
 
İkinci periyotta TOFAŞ hücumlarda etkisiz kalırken, Pınar Karşıyaka ise başarılı savunması ve sonuca giden ataklarıyla oyunun kontrolünü ele aldı. Stanojevic ile Alper'in üst üste kazandırdığı basketlerle Pınar Karşıyaka skoru 28-23'e taşıdı. İlk basketini periyotun 6. dakikasında bulan TOFAŞ ise oyunda dengeyi kurmaya çalıştı. Her iki tarafın savunma hatalarından bulunan karşılıklı sayılarla devre 43-33'yük skorla Pınar Karşıyaka'nın üstünlüğüyle sona erdi. 
 
Üçüncü çeyreğe daha atak başlayan İzmir ekibi, Chatman'in etkili oyunuyla sayı farkının kapanmasına izin vermezken, periyotun son bölümlerinde toparlanan TOFAŞ ise bulduğu basketlerle maça ortak olmaya çalıştı. Bu periyot da Pınar Karşıyaka'nın 66-56 üstünlüğüyle geçildi. 
 
Son periyoda tutuk başlayan her iki takım da ilk dakikalardaki hücumlardan boş döndü. Pınar Karşıyaka'da Chatman ve İlkan'ın hücuma olumlu katkısı ise sayı farkının korunmasını sağladı. Karşılaşma, Pınar Karşıyaka'nın 87-66 üstünlüğüyle sona erdi. (EMK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com