Kafatası bulundu

Kafatası bulundu
Uşak'ta yaklaşık iki yıl önce meydana gelen iki kadın cinayeti ile ilgili olarak aranan Engin Aktürk'ün kafatası merkeze bağlı bir köyde tarlada bulundu.

Uşak'ta yaklaşık iki yıl önce meydana gelen iki kadın cinayeti ile ilgili olarak aranan Engin Aktürk'ün kafatası merkeze bağlı bir köyde tarlada bulundu.

Uşak'ta 2008 yılının Nisan ayında beş gün arayla başı taşla ezilerek öldürülmüş iki kadın cesedi bulunmuştu. Jandarma ekiplerinin sürdürdüğü soruşturma kapsamında M.Ö, S.C, ve M.A. gözaltına alınmış, ancak olaya karıştığı iddia edilen 28 yaşındaki Engin Aktürk ortadan kaybolmuştu. Aktürk'ün ailesi ise yaptıkları açıklamada iki çocuk sahibi Aktürk'ün öldürülmüş olabileceğini iddia etmişti.
Edinilen bilgiye göre, Uşak merkeze bağlı Elmacık Köyünde bir çiftçi, geçen ay tarlada bir kafatası buldu. Çiftçi tarafından bulunan kafatası Uşak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından DNA testi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Test sonunda bulunan kafatasının geçen yıl (2008) Nisan ayında beş gün arayla kafası taşla ezilerek öldürülen iki kadın cinayetiyle ilgili olarak aranan ve 21 aydır kayıp olan iki çocuk babası Engin Aktürk'e ait olduğu tespit edildi. İzmir Adli Tıp Kurumunun, Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'na konuyla ilgili bir rapor gönderdi. Raporun ardından cinayetle ilgili davanın görüldüğü mahkeme, soruşturma kapsamında tutuklanan ve yaklaşık dört ay önce kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Murat Özhan'ın tekrar tutuklanmasına karar verdi. Engin Aktürk'ün vücudunun diğer parçaları yapılan aramalara rağemn bulunamadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com