"KAGİDER Akademi" projesi

KAGİDER Akademi projesi
İSTANBUL (AA) - On-line eğitim modülleri ile Türkiye’deki tüm kadınlara ulaşmayı hedefleyen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), "KAGİDER Akademi" projesini hayata geçiriyor....

İSTANBUL (AA) - On-line eğitim modülleri ile Türkiye’deki tüm kadınlara ulaşmayı hedefleyen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), "KAGİDER Akademi" projesini hayata geçiriyor. Projenin fon yaratma amaçlı ilk adımı ise BKM’nin derneğe özel kaleme aldığı, KAGİDER ve BKM oyuncuları tarafından 12 Nisan’da sahneye konacak "Ben 1 Gün Kadınken" oyunu ile atılıyor. 

KAGİDER'den yapılan açıklamaya göre, dernek, girişimcilik projeleri konusunda 11 yıllık deneyimi ve "Kadın girişimciliği sadece bir cinsiyet meselesi değil aynı zamanda bir kalkınma, bir eşitlik, bir ekonomik gelişim fırsatıdır" savı ile girişimcileri destekleme çalışmalarına yenisini ekliyor.  

KAGİDER’in temel misyonu olan kadın girişimciliği ve istihdamı alanında kapasite geliştirme ve farkındalık yaratma çalışmaları doğrultusunda kurulacak KAGİDER Akademi’nin lansmanı ve finansmanı için BKM ekibi tarafından derneğe özel bir oyun yazıldı.

KAGİDER Başkanı Gülden Türktan'ın yanı sıra aralarında Defne Samyeli’nin de bulunduğu 15 KAGİDER üyesi kadın girişimci ve oyuncu Hakan Bilgin, 12 Nisan Cumartesi akşamı, "Ben 1 Gün Kadınken" oyunu ile BKM sahnesinde izleyiciyle buluşacak. Oyundan elde edilecek gelir KAGİDER Akademi’nin finansmanına aktarılacak.

BKM tarafından kaleme alınan "Ben 1 Gün Kadınken" oyunu, girişimci kadınların iş ve sosyal hayattaki sorunlarına göndermeler yapan bir konu üstüne kuruldu. Yönetmenliğini BKM Genel Koordinatörü Celal Tak’ın üstlendiği oyun, KAGİDER üyeleri arasından yine BKM ekibi tarafından seçilen ve tamamı girişimci iş kadınlarından oluşan KAGİDER Oyuncuları tarafından sahnelenecek.

KAGİDER oyuncularının yanı sıra oyundaki tek erkek karakteri canlandırmak üzere ünlü oyuncu Hakan Bilgin de 12 Nisan akşamı sahnede olacak. KAGİDER oyuncuları Ayşegül Demirağ, Berrin Kuleli, Defne Samyeli, Esra Bezircioğlu, Fisun Usta, Gülden Türktan, Handan Ercengiz, Özgül Öztürk, Özlem Gülerler, Remziye Büyükayman, Sanem Oktar, Selen Erdeniz, Şila Gök, Şule Yüksel ve Yaprak Yapsan’dan oluşuyor. 

 

- KAGİDER Akademi

 

  KAGİDER Akademi, on-line eğitim modülleri ile Türkiye’nin dört bir yanından girişimci kadınlara ve girişimci adaylarına üretim, pazarlama, marka oluşturma, İK, yönetim, finans, hukuk, iş planı gibi konular çerçevesinde eğitimler sunmayı hedefliyor ve derneğin 11 yıllık girişimcilik eğitimleri deneyimi üstüne inşa ediliyor.

Kurulduğu günden bu yana KAGİDER, kadının üreterek ve varlığını özgürce ortaya koyarak tüm karar süreçlerinde etkin rol aldığı bir dünya yaratmak amacıyla çalışıyor. Bu kapsamda Türkiye’de kadınların sosyo-ekonomik açıdan güçlenmelerini hedefleyen birçok proje ve çalışma gerçekleştiren dernek, kendi bünyesinde ve farklı platformlarda KAGİDER üyelerinin de katkılarıyla binlerce kadına ulaşarak eğitimler verdi ve birikimlerini aktardı.

Tüm bu deneyimi tek bir platformda toplamak amacıyla ve on-line eğitim modülleri ile ülke genelinde daha çok kadına ulaşmak hedefiyle KAGİDER, KAGİDER Akademi’yi kurma çalışmalarına başladı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com