Kağıt gazeteleri deklarasyon da kurtarmadı!..

Kağıt gazeteleri deklarasyon da kurtarmadı!..
Yayınladıkları deklerasyonla haber sitelerini hırsız ilan eden ve tiraj kayıplarını haber sitelerine bağlayan kağıt medyanın tiraj kaybı tüm hızıyla sürüyor. Söz konusu gazetelerin, bir aylık süredeki tiraj kayıpları 220 bini geçti.

Kağıt medyadan 20'sinin bir araya gelerek imzaladığı ve haber sitelerini hırsız ilan ettiği o bildiriyi yayınlamalarının üzerinden tam 1 ay geçti.

Geçen 1 aylık sürede, gazetelerin yasak kararının hukuki hiçbir yaptırımı olmamasına rağmen kağıt medya ile göbek bağı olan 1-2 haber sitesi dışındaki kurumsal yayın yapan haber siteleri, gazetelere meydan okudu ve haber almayı kesti. Haber siteleri ayrıca kağıt medyanın köşe yazarlarına da yayınlarında yer vermedi. Bunun sonucunda da gazeteler gündem oluşturamadıkları gibi, köşe yazarları da birer birer silindi.

 Patronlarına 'Haber siteleri haberlerimizi çalıyor. O yüzden tirajlarımız düşüyor' diyerek  yalan söyleyen ve tiraj kayıplarını haber sitelerinin üstüne yıkmaya çalışan kağıt medya asıl şoku bugün gelen tiraj raporuyla yaşadı.
 
Haber sitelerinin alıntı yapmaması sonrasında tirajlarının artacağını sanan kağıt medya sadece bu hafta 115 bin 835'lik tiraj kaybı yaşadı.
 
Kağıt medyanın bildiriyi yayınladıkları gün 4.657.334 olan tirajları, geçen bir ayda 4.435.263'e geriledi. Yani gazetelerin 1 aylık süredeki tiraj kaybı 221 bin 941 oldu.  
 
Rakamlar ortada. Üzgünüz hala  o-kun-mu-yor-su-nuz... (KKK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com