Kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyoruz

Kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyoruz

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 94. yıl dönümü dolayısıyla Kütahya'da etkinlikler düzenlendi.
     Hava Şehitliği'ndeki törende ilk olarak Vali Şükrü Kocatepe, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu ve Belediye Başkanı Mustafa İça tarafından anıta çelenkler konuldu.
     Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı tören mangasınca saygı atışı yapıldı.
     Tugay'da görevli Hava Yüzbaşı Rasim Süt, törende yaptığı konuşmada, 18 Mart'ın, ''Çanakkale'nin geçilemeyeceği, Türk milletinin esir edilemeyeceği ve Türk vatanının parçalanamayacağının tüm dünyaya haykırıldığı gün'' olduğunu söyledi.
     Şehitlerin binlerce yıldan beri Türk'ün milli varlığını sürdürmek için vatan, millet, istiklal, hürriyet, insanlık ve barış ülküsü uğruna canlarını feda ettiklerini, Türklüğün üstün haysiyet ve itibarını şerefle temsil ederken destanlaşıp anıtlaştıklarını ifade eden Yüzbaşı Süt, şöyle dedi:
     ''Ülkemizin bağımsızlığı, bütünlüğü ve Cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde şehitliklerde elbiseleri dahi çıkarılmadan bilinmeyen yerlerde kefensiz, bazıları da mezar taşı olmadan ama görevini yapmış olmanın huzuru içerisinde yatan kahraman şehitlerimizi minnet ve şükran duygularımızla anıyoruz.''
     Daha sonra, protokol üyeleri ve şehit yakınları, şehit kabirlerini ziyaret ederek, kırmızı karanfiller bırakıp dua etti.
     Tören, şehitlik defterinin imzalanmasıyla sona erdi.
     Öte yandan, etkinlikler kapsamında Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Kütahya Şubesi ziyaret edilerek, Belediye Kültür Sarayında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, oratoryo ve şiirlerden oluşan program sunuldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com