Kahramanmaraş'ta Dev Balık Yakalandı!

Kahramanmaraş'ta Dev Balık Yakalandı!
Kahramanmaraş Menzelet Baraj Gölünde bir balıkçının ağına 113 kiloluk yayın balığı takıldı..

Barajdan güçlükle çıkartılan yayın balığı, tezgâhta 1500 liraya satışa sunuldu. Şanslı balıkçı Hacı Gürbak, 22 yıllık balıkçı olduğunu, Kahramanmaraş'ta ilk kez bu büyüklükte balıkla karşılaştıklarını söyledi.

113 KİLO, 2.5 METRE
Balığı arkadaşıyla yarım saatlik uğraş sonrası güçlükle çıkarttıklarını ifade eden Gürbak, "Tarttık tam 113 kilo geldi. Boyu da 2,5 metre" dedi. Yayın balığını kamyonetle işyerine getirdiğini söyleyen Gürbak, "Tezgâhımda sergilediğim dev balık görenlerin dikkatini çekiyor, hatta müşteriler balığın etrafında toplanarak hatıra fotoğrafı çektiriyor. Çevre illeri aradım eğer tüm olarak satın almak isteyen olursa 1500 liraya satacağım. Aksi takdirde parçalayarak satışa sunacağız" diye konuştu.

DAHA ÖNCE DE YAKALANDI
Bir gazetede 2 gün önce "Keban'da 105 kiloluk yayın balığı tutulduğu" yolunda haber gördüğünü ifade eden Gürbak, şöyle konuştu:

"Ben de gideyim Menzelet'e bunun daha büyüyüğünü yakalayayım dedim. Gerçekten de oldu, daha büyüğünü yakaladık. Böyle bir balığı yakaladığımız için kendimi şanslı hissediyorum. Diğer balıkçı arkadaşlarımız da geldi bizleri tebrik etti."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com