Kalaşnikoflara şafak operasyonu

Kalaşnikoflara şafak operasyonu
Hasan Ferit Gedik'in cenazesindeki kalaşnikoflu gruba şafak operasyonu yapıldı

Uyuşturucu çeteleri tarafından öldürülen Hasan Ferit Gedik'in cenazesinde görülen eli kalaşnikoflu gruplara bu sabah helikopter destekli operasyon yapıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından sabahın erken saatlerinde Maltepe Gülsuyu Mahallesi ve Sultangazi Gazi Mahallesi’nde birçok adrese girildi.

Dün gece Maltepe Gülsuyu mahallesinde Hasan Ferit Gedik için yürüyüş yapmak isteyenlere polis izin vermedi. Yürüyüş yapmak isteyenlerle polis arasında yaşanan gerginlikte molotof kokteyli kullanan gruba biber gazıyla karşılık verildi. Sabaha kadar bölgede olan polis sabah da geniş çaplı bir operasyon yaptı.

Cenazede görülen kalaşnikoflu kişilere müdahale edilmemesine gelen tepkiler sonucu Emniyet harekete geçti. Görüntülerdeki kişiler ve adresleri tespit edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından sabahın erken saatlerinde Maltepe Gülsuyu Mahallesi ve Sultangazi Gazi Mahallesi’ne birçok adrese helikopter destekli operasyon düzenlenledi. Operasyona, özel harekat polisleri ve çevik kuvvet polisleri de destek verirken, önceden belirlenen adreslere yapılan baskınlar devam ediyor.  Gülsuyu'nda yaklaşık 60, Gazi Mahallesi'nde de 15 adrese baskın yapıldı.

Operasyon yapılan sokaklarda polis giirş ve çıkışları kapattı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com