Kalbimle Oynarım

Kalbimle Oynarım
Hugo Almeida, Beşiktaş Dergisi'ne birbirinden samimi açıklamalar yaptı.

Meşin yuvarlağın ağları her havalandırışında ortaya konan sevinç, esrarengiz bir olgu ya da çılgınlık olma özelliğini koruyor. Aynı şekilde galibiyetler de… Ama biz Beşiktaşlılar'ın bir tezahüratı vardır; “Biz seni sevinmek için sevmedik”… Bu cümle, bizi diğer tüm kulüplerden ayıran ve takımdan ne istediğimizi anlatan en önemli sözlerden biridir. Sahadaki futbolculardan beklentimiz tektir: Sonuç mağlubiyet olsa da terlerinin son damlasına kadar mücadele etmeleri, savaşmaları…

Beşiktaş devre arasında transfer ettiği dünyaca ünlü yıldızlardan birisi olan Hugo Almeida da, bu açıdan Beşiktaş ile örtüştüğüne dikkat çekiyor ve “Bu benim de karakterimdir. Kalbimle oynarım” diyor. Zamanla her şeyin daha iyi olduğunu ve daha da iyi olacağını vurguluyor. Önümüzdeki sezonla ilgili inancını da kendinden emin bir şekilde dile getiriyor: “Önümüzdeki sezon mutlaka şampiyon olacağımıza inanıyorum. Bunu için savaşacağım ve atabildiğim kadar da gol atacağım.”

İşte Almeida'nın açıklamarından bazıları:

“Naval'da attığım goller ve milli takıma seçilmem FC Porto'ya gidişimi sağladı. 1997'de Porto'nun altyapısına girdim.”

“Genç takımdan A takıma geçmek hiçbir zaman kolay değildir. Ben bu süreci Porto'da çok iyi bir şekilde yaşadım ve çok önemli tecrübeler edindim.”

“Yarım sezonluk ya da bir sezonluk kiralık gidişlerim oldu. Bu gidişlerin avantaj olarak yoruumlanması gerektiğini düşünüyorum. Hepsi de birinci ligde direkt forma şansı bulduğum takımlardı.”

“Werder Bremen'de, daha çok tecrübe kazanmamı, kendimi daha çok geliştirmemi ve iyi bir futbolcu olmamı sağlayan bir süreç yaşadım. Tek kelimeyle bu süreci 'harika' diye özetleyebilirim.”

“İnönü Stadı'nda taraftarlarla ilk buluşmamda, açıklayamayacağım kadar inanılmaz, müthiş duygular yaşadım.”

“Ben de sahaya çıktığım zaman takımım için her şeyi yapmayı benimseyen biriyim. Elimden gelen her şeyi yaparım. Kalbimle oynarım. Taraftarımız da bunu fark ediyordur.”

“Unutulmamalı ki, 3-4 aydır buradayım. Benim için yeni bir başlangıç. Zamanla her şey daha iyi oluyor ve daha da iyi olacak.”

“Gol atamadığım zaman eve gidince hep düşünürüm, üzülürüm, rahatsız olurum. Hemen bir sonraki maç gelsin de, oynayıp golümü atayım isterim.”

“Ben buraya, başarılı olmaya, şampiyon olmaya geldim. Önümüzdeki sezon mutlaka şampiyon olacağımıza inanıyorum. Bunu için savaşacağım, elimden geleni yapacağım ve atabildiğim kadar da gol atacağım.”

 

BEŞİKTAŞ DERGİSİ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com