Kaldırım denetlemesi

Kaldırım denetlemesi
Afyonkarahisar'da zabıta ekipleri, kaldırımı işgal eden esnaf hakkında tutanak tuttu. Uyarıları dikkate almayan esnaflara cezai işlem uygulanacağı öğrenildi.

Afyonkarahisar'da zabıta ekipleri, kaldırımı işgal eden esnaf hakkında tutanak tuttu. Uyarıları dikkate almayan esnaflara cezai işlem uygulanacağı öğrenildi.
Zabıta Müdürü Turan Gedikkaya, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gökhan Güzeltaş ve zabıta ekipleriyle birlikte Bankalar Caddesi, Uzun Çarşı, Saraçlar Çarşısı, Tuz Pazarı Caddesi ve Bedesten civarında denetim yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kaldırım işgali yapan esnafı ikaz ederken, kaldırım işgaline uyan esnafa da teşekkür etti. Denetimin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Çoban, belediyenin bundan böyle kaldırım işgali konusunda ciddi çaba göstereceğini söyledi. Çoban, 5326 Sayılı
Kabahatler Kanunu'nun 38'inci maddesinde gerekli hükmü uygulamaya başlayacaklarını söyledi. Kaldırım işgalinden dolayı vatandaşlardan sürekli şikayet aldıklarını anlatan Başkan Çoban, 'Afyonkarahisar'ı modern bir şehir yapacaksak kaldırımlarımızı yayalara bırakalım' dedi.
Esnafın kaldırımı 30 santimetreden fazla işgal etmemesi gerektiğini vurgulayan Başkan Çoban, zabıta teşkilatına bu konuda gerekli talimatı verdiğini kaydetti. Yayaların kaldırımlardan rahat geçiş yapmaları için esnaflardan her türlü tedbiri almalarını isteyen Çoban, 'Belediyemiz bundan sonra bu konuda ciddi çabalar gösterecek. Esnafımızı uyardık, ikaz ettik. Öyle ki, kaldırımlarda bırakınız ürün sergilemeyi, masalar atılarak lokantalar oluşturulmaya başlanmış. Yada köftecilerimiz, hamburgercilerimiz kaldırıma sandalye masa koyarak orayı adeta dükkanın bir parçası haline getirmiş. Yine esnafımız dükkanını değil de kaldırımı dükkan haline getirmiş. Bunlar asla tasvip edilebilecek davranışlar değil' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com