Kaldırım işgallerine son verilecek

Kaldırım işgallerine son verilecek
Kütahya Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, oto park sıkıntısına getirdikleri kalıcı çözümün ardından şimdi sıranın vatandaşın en çok şikayetçi olduğu konuların başında gelen kaldırımların işgaline son verilmesine geldiğini bildirdi.

Kütahya Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, oto park sıkıntısına getirdikleri kalıcı çözümün ardından şimdi sıranın vatandaşın en çok şikayetçi olduğu konuların başında gelen kaldırımların işgaline son verilmesine geldiğini bildirdi. İlçede esnafların satışa sundukları ürünleri teşhir amacıyla kaldırımlara yerleştirme geleneğinin çok eski tarihlere dayandığını anlatan Belediye Başkanı Kasım Karahan, işgallere son vermek suretiyle vatandaşların kaldırım ve yolları rahatça kullanmalarını sağlayacaklarını söyledi.
Halkın kullanım alanı olan kaldırımları gasp etmeye kimsenin hakkı olmadığını dile getiren Karahan, kaldırım işgaline son verilmesiyle ilgili konunun önümüzdeki Temmuz Ayı Meclis Toplantısında ele alınacağını ve çıkacak karar doğrultusunda çok titiz bir çalışma ile bu sorunu Simav'ın gündeminden çıkarmaya kararlı olduklarını kaydetti. Bu hususta esnaflardan anlayış beklediklerini ifade eden Kasım Karahan, yasak kararına uymayanlara yasalarda belirlenen ölçüde ceza kesileceğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com