Kalıcı konutlara sağlıklıve bol içme suyu verilecek

Kalıcı konutlara sağlıklıve bol içme suyu verilecek
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, TOKİ'nin yaptırdığı afet konutlarının bulunduğu Muradınlar Mahallesi başta olmak üzere 1500'e yakın konutun içme suyu ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla geçen mayıs ayında başlattıkları çalışmaların son aşamaya gel

Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, TOKİ'nin yaptırdığı afet konutlarının bulunduğu Muradınlar Mahallesi başta olmak üzere 1500'e yakın konutun içme suyu ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla geçen mayıs ayında başlattıkları çalışmaların son aşamaya geldiğini ve en geç 15 gün içinde bölgeye sağlıklı ve bol içme suyu vereceklerini bildirdi.
Karahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muradınlar Mahallesi'nde, TOKİ'nin 1124 TOKİ konutu ile Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) bağlı fakülte ve meslek yüksekokulu ile 500 kişilik öğrenci yurdu bulunduğunu belirtti.
Bu konutların içme suyu ihtiyacının sağlıklı şekilde karşılanabilmesi için mayıs ayından bu yana sürdürdükleri çalışmaların son aşamaya geldiğini ifade eden Karahan, şunları kaydetti:
''Koşu Kırı mevkinde bulduğumuz saniyede 40 litrelik sağlıklı içme suyunu bölgeye taşıyabilmek için 4 bin 500 metrelik isale hattı çalışmasını sürdürüyoruz. Bu hatta kullandığımız boruların 240 bin liralık kısmını İller Bankası, 228 bin liralık kısmını belediye bütçesinden karşıladık. Belediyemiz ayrıca 50 bin lira tutarında elektrik ve trafo masrafını karşıladı. İsale hattı çalışmalarında afet konutlarının yapımını üstlenen Akay İnşaat firması da bize büyük destek sağladı. Bölgedeki vatandaşların içme suyu sıkıntısı çekmemesi için uzun zamandır itfaiye araçlarıyla su taşıyorduk. Bunun yanında Muradınlar Mahallesi'nin yüksek bir kesimine 600 tonluk su deposu yaptırdık. Afet ve Acil Durum Yönetimi de 2 bin tonluk su deposu yaptırdı. Temin ettiğimiz içme suyu, isale hattı vasıtasıyla bölgedeki her iki su deposuna gönderilecek. Her iki su deposu birbiriyle bağlantılı bir şekilde çalışacak. Çalışmalarımızı 2150 yılına kadar su sıkıntısı çekmeyecek şekilde dizayn ettik.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com