Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz:

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz:
"Aslında AK Parti'ye verilen bu destek, ülkenin istikrarına, başbakanımıza, çözüm sürecine ve huzur ortamına verilen bir destektir"

BİNGÖL (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Aslında AK Parti'ye verilen bu destek, ülkenin istikrarına, başbakanımıza, çözüm sürecine ve huzur ortamına verilen bir destektir" dedi.

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Ankara'ya gitmek üzere geldiği Bingöl Havalimanı'nda AA muhabirine, yaptığı açıklamada, Bingöl'de yerel seçimlerin huzurlu bir şekilde geçtiğini, herhangi bir olumsuzluk olmadan seçimin tamamlandığını söyledi.

Seçimde AK Parti olarak Bingöl'den büyük bir zaferle çıktıklarını, çok büyük bir oy oranıyla Bingöl halkının kendilerine destek verdiğini ifade eden Bakan Yılmaz, "Aslında AK Parti'ye verilen bu destek, ülkenin istikrarına, başbakanımıza, çözüm sürecine ve huzur ortamına verilen bir destektir. Bingöl'ün hizmetlerine, ekonomik kalkınmasına, gelişmesine verilen bir destektir. Bingöl halkına sundukları destekten dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bakan Yılmaz, AK Parti olarak Bingöl'de önemli oranda bir oyla belediyeleri kazandıklarını kaydederek, il genel meclis ile belediye meclisi için de büyük başarı elde ettiklerini vurguladı.

Sorumluluklarının bu nedenle arttığına dikkati çeken Yılmaz, şöyle dedi:

"Tüm kazanan adaylarımızla el birliğiyle vatandaşlarımıza hizmet etmeye gayret ederek, merkezi yönetim olarak bütün arkadaşlarımıza destek olmaya çalışacağız. Bingöl halkına daha iyi bir ortam hazırlama konusunda elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz. Bize oy versin, vermesin tüm kazanan arkadaşlarımız herkesi kucaklayacak hizmetler gerçekleştirecek. Seçim sürecinde gayret sarfeden, çaba gösteren herkese teşekkür ediyorum. Bu süreçte gizli kahramanlar var. Ön planda olmayan, halkın belki çok görmediği, sokakta çok görmediğiniz ama samimi şekilde çalışan. Onlara da teşekkürler."

- "Türkiye’nin siyasi istikrara ihtiyacı var"

Bakan Yılmaz, bundan sonra kendilerine düşenin halka daha fazla hizmet etmek için gayret göstermek olduğunu dile getirdi.

Seçim sonuçlarına bakıldığında Türkiye genelinde de çok önemli bir tablo gördüklerine dikkati çeken Yılmaz, yerel seçim olmasına rağmen AK Parti'nin çok iyi bir netice aldığını belirtti.

Bakan Yılmaz, bu nedenle Türkiye'ye teşekkür ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Türkiye’nin siyasi istikrara ihtiyacı var. Siyasi istikrar olmadan hiçbir başarı elde edilemiyor. Demokrasi, kalkınma, dış politika hangi alana bakarsanız bakın, siyasi istikrar başarının sırrıdır. İstikrar ve güven olmadan ekonomide başarı sağlayamıyor, bu çözüm süreci gibi köklü meselelere el atamıyor, dünyada etkili politikalar izleyemiyorsunuz. Halkımız da bunun bilincinde olarak, başbakanımıza, istikrara büyük bir destek sundu. Ben bunun Türkiye için çok hayırlı neticeler ortaya çıkaracağına inanıyorum. Bundan sonra Türkiye 2023 vizyonu çerçevesinde yoluna ve reformlara, değişim ve dönüşüme devam edecek, inşallah çok daha ileri bir ülke haline geleceğiz. Seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dilerim."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com