Kalkınma Bakanı Yılmaz:

Kalkınma Bakanı Yılmaz:
"Bu seçim, Türkiye'ye rota çizecek bir seçimdir. Önümüzdeki 10 yılın, 20 yılın yol haritasını ortaya çıkaracak bir seçimdir"

MALATYA (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 30 Mart'taki yerel seçimlerin önemine dikkati çekerek, "Bu seçim, Türkiye'ye rota çizecek bir seçimdir. Önümüzdeki 10 yılın, 20 yılın yol haritasını ortaya çıkaracak bir seçimdir" dedi.

Yılmaz, Malatya'nın Yazıhan ilçesine bağlı Buzluk köyü Başpınar mezrasında kalabalık bir topluluğa hitaben yaptığı konuşmada, yerel seçimlere sayılı günler kaldığını belirterek, "Türkiye, çok önemli bir seçime hazırlanıyor ancak bugün içinden geçtiğimiz süreçte artık yerel seçimin de genel seçimin de ötesine geçmiş, adeta bir referandum gibi bir seçim yaşayacağız" diye konuştu.

Türkiye'nin son 10 yılda ekonomisini büyüttüğünü, demokrasisini geliştirdiğini dile getiren Yılmaz, "Türkiye, son 10 yılda milletin değerleriyle uyum içinde özgürlükleri arttırdı. AK Parti, Alevisiyle, Sünnisiyle, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, bütün etnik gruplarıyla, bütün inanç gruplarıyla milletin partisi oldu, sizin partiniz oldu" dedi.

Yapılan reformlara ve demokraside atılan adımlara dikkati çeken Yılmaz, ekonomiyi ve bütçeyi büyüttüklerini belirterek, "Allah'a şükürler olsun eskisi gibi açık veren bir bütçemiz yok. Türkiye, dünyada kriz yaşanırken bunu hissetmeyen ender ülkelerden biri oldu. Geçmişte enflasyonlar vardı, yüksek faizler vardı, bankacılık krizleri vardı. Bunlar artık geçmişte kalmış, neredeyse kimsenin hatırlamadığı kötü hatıralar olarak tarihin sayfalarında yerini aldı" şeklinde konuştu.

 

- "Türkiye, 2023'e doğru emin adımlarla yürüyor"

Bakan Yılmaz, Türkiye'nin ekonomisiyle dünyanın en önemli ülkelerinden biri haline geldiğini vurgulayarak, "Türkiye, 2023'e doğru emin adımlarla çok şükür yürüyor. Biz, bütün bu hizmetleri, bütün bu başarıları geçmişin sorunlarını çözerek, geçmişin kısıtları altında yaptık" dedi.

Türkiye'nin bugün çok daha büyük bir ekonomisi ve sağlıklı bir bütçesi olduğunu kaydeden Yılmaz, "İnşallah önümüzdeki 10 yıl yeni bir atılım yılı olacak. İnşallah hizmetlerimizi katlayarak devam ettireceğiz. Değerli kardeşlerim, AK Parti, laf partisi değildir. AK Parti, icraat partisidir. AK Parti, hizmet partisidir" diye konuştu.

Bu seçimlerde halkın, Türkiye üzerinde oynanan oyunlara cevap vereceğini belirten Yılmaz, şunları söyledi:

"Bu seçimlerde bir tercih yapacağız, Başbakan'dan mı yanayız Başbakan'a saldıranlardan mı yanayız, bunun kararını vereceğiz. Bu seçimlerde Türkiye'de, Malatya'da istikrardan mı yanayız kaos ve kargaşa çıkarmaya çalışanlardan mı yanayız, bunun kararını vereceğiz. Devam eden bir çözüm sürecimiz var, kardeş kavgasını önlüyoruz, analar ağlamasın, ülkemizde birlik, beraberlik olsun, ülkemiz enerjisini içinde harcamasın, dış dünyayla rekabette harcasın diyoruz, çözüm sürecini yürütüyoruz. İşte bu seçimde yine bunun kararını vereceğiz. Çözümden mi yanayız kavgadan mı yanayız, huzurdan mı yanayız yoksa çatışmadan mı yanayız, bunun kararını vereceğiz. Bu seçimlerde büyüyen, güçlenen, gelişen Türkiye'den mi yanayız yoksa o eski günlerin, 1990'lı yılların koalisyon yapılarından, kriz ortamlarından mı yanayız, bunun kararını vereceğiz."

 

- "Bu seçim, Türkiye'ye rota çizecek bir seçimdir"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, bu seçimin Türkiye'nin kader seçimi olduğunu belirterek, "Bu seçim, Türkiye'ye rota çizecek bir seçimdir. Önümüzdeki 10 yılın, 20 yılın yol haritasını ortaya çıkaracak bir seçimdir. Küçük meseleleri bir tarafa koyalım, kişisel tartışmaları bir tarafa koyalım ve memleketimizin bu kader seçiminde her zaman olduğu gibi Malatya olarak, Yazıhan olarak mührümüzü vuralım. Sandıklardan çok güçlü bir şekilde bir ses verelim ve bu tuzakları bozalım" şeklinde konuştu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com