Kalkınma Bakanı Yılmaz:

Kalkınma Bakanı Yılmaz:
"Çözüm sürecini sabote etmek için, çözüm sürecini eksik bırakmak için Başbakan'a saldırıyorlar, bu hükümetin istikrarına saldırıyorlar"

MALATYA (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Çözüm sürecini sabote etmek için, çözüm sürecini eksik bırakmak için Başbakan'a saldırıyorlar, bu hükümetin istikrarına saldırıyorlar" dedi.

Malatya Bingöllüler Derneği yöneticileri ve üyeleriyle bir düğün salonunda bir araya gelen Yılmaz, yaptığı konuşmada, 30 Mart'taki seçimlerin artık yerel seçimin çok ötesine geçtiğini, son yaşanan olaylarla farklı bir özellik kazandığını belirtti.

Seçimlerin adeta bir referandum olacağını dile getiren Yılmaz, "Biz, Türkiye'de istikrarın sürmesini istiyorsak, çözüm sürecinin devam etmesini istiyorsak, huzur ortamı istiyorsak kurulan tuzakları boşa çıkarmamız lazım" diye konuştu.

Bakan Yılmaz, şunları söyledi:

"Sadece çözüm sürecinden size bir şey söylemek istiyorum; böyle bir Başbakan olmasa, gövdesini taşın altına koyan bir Başbakan olmasa, böyle güçlü bir hükümet olmasa bu kadar ağır bir soruna hiçbir hükümet el atabilir miydi ben soruyorum? İşte bunu birileri biliyor. Çözüm sürecini sabote etmek için, çözüm sürecini eksik bırakmak için Başbakan'a saldırıyorlar, bu hükümetin istikrarına saldırıyorlar. Onlar istiyorlar ki Türkiye eski günlerine geri dönsün, o kriz günlerine geri dönsün, kardeş kavgalarının olduğu günlere geri dönsün, ekonomisi büyümesin, Türkiye gelişmesin, kalkınmasın, dünyada bu kadar etkili bir güç haline gelmesin. Bunların derdi bu."

 

- "Başbakan'ın yanında olacağız"

Yılmaz, Türkiye üzerine oynanan bu oyunu 30 Mart'ta bozacaklarını belirterek, "Bu seçimde Başbakan'a saldıranlara karşı Başbakan'ın yanında olacağız inşallah. Türkiye'nin istikrarına saldıranlara karşı Türkiye'den yana, Türkiye'nin istikrarından yana olacağız inşallah. Çözüm sürecine, huzura saldıranlara karşı çözümden yana, huzurdan yana olacağız inşallah. Ekonomik, sosyal kalkınmamıza engel olmaya çalışanlara karşı kalkınmadan yana olacağız, gelişmeden, refahtan yana olacağız inşallah. Laflara, ideolojilere bakmayacağız, icraata bakacağız, hizmete bakacağız" ifadelerini kullandı.

 

- "Biz, özgürlüklerden yanayız"

Son 10 yılda inanç özgürlüğü anlamında da büyük adımlar attıklarını dile getiren Yılmaz, başörtülülerin üniversitelere rahat gidebildiğini, kamu kurumlarında rahat çalışabildiklerini, Kur'an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi'nin okullarda seçmeli ders olarak rahatça okutulduğunu ve her isteyenin istediği dili konuşabildiğini belirtti.

Özgürlükler yolunda daha da adımlar atacaklarını ifade eden Yılmaz, "Biz, özgürlüklerden yanayız. Biz, yasaklardan yana değiliz. Yıllarca bu topluma giydirilmiş cenderelerden bu toplumu çıkarıyoruz ve normalleştiriyoruz. Demokraside ve ekonomide ülkemizi ileriye taşıyoruz. Bunu daha ileriye taşımamız için 2023 vizyonumuz için de her geçen yıl daha iyiye gitmemiz için bir tek şart var; sizin duanız ve desteğiniz. Siz, duanızı ve desteğinizi eksik etmediğiniz sürece biz de hükümet olarak her alanda sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com