Kalkınma Bakanı Yılmaz, Bingöl'de

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Bingölde
Yılmaz: "Biz, bu son 10 yıldaki hizmetleri geçmişin kamburu sırtımızdayken yaptık. Şimdi ekonomimiz çok daha büyük, şimdi bütçemiz çok daha geniş. Eskiden faize giden paralar, şimdi millete hizmet olarak gidiyor"

BİNGÖL (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Biz, bu son 10 yıldaki hizmetleri geçmişin kamburu sırtımızdayken yaptık. Şimdi ekonomimiz çok daha büyük, şimdi bütçemiz çok daha geniş. Eskiden faize giden paralar, şimdi millete hizmet olarak gidiyor" dedi.

Yılmaz, partisince Bingöl'ün Solhan ilçesinde düzenlenen mitingde, 30 Mart'taki seçimlerin çok önemli olduğunu belirterek, "Değerli kardeşlerim 30 Mart'ta önemli bir seçime gidiyoruz. İlk defa önemli bir seçime hazırlanıyoruz. Türkiye'nin kaderinin belirleneceği, Türkiye'nin nasıl şekilleneceği bir seçime gidiyoruz. Son günlere, son viraja girmiş durumdayız" diye konuştu.

"AK Parti demek Solhan demek, Solhan demek AK Parti demek" diyen Yılmaz, şunları söyledi:

"2007 seçimlerinde Türkiye genelinde AK Parti'ye en fazla oyu veren ilçe, Solhan oldu. Solhan, bu seçimde de diğer ilçelerle yarışacak. Ben inanıyorum ki Solhan ilçesi, bu seçimde de rekor kıracak ve rekoru kimseye bırakmayacak. Değerli kardeşlerim hizmet, AK Parti'nin işidir. AK Parti, laf partisi değil. AK Parti, slogan partisi değil. AK Parti, hizmet partisidir. Solhan'a hizmet etmeye devam edeceğiz, Bingöl'e hizmet etmeye devam edeceğiz, Türkiye'ye hizmet etmeye devam edeceğiz."

Son 10 yılda yaptıkları hizmetlere değinen Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Türkiye, çözüm süreciyle büyümeye devam edecek, demokrasisini daha ileriye götürecek, ekonomisini daha ileriye götürecek. Bakın biz, bu son 10 yıldaki hizmetleri geçmişin kamburu sırtımızdayken yaptık. Şimdi ekonomimiz çok daha büyük, şimdi bütçemiz çok daha geniş. Eskiden faize giden paralar, şimdi millete hizmet olarak gidiyor, hastanelere gidiyor, okullara gidiyor, yollara gidiyor. Önümüzdeki 10 yıl, yeni bir atılım dönemi yapacağız, yeniden Türkiye'yi sıçratacağız. İşte bunu görenler, engel olmaya çalışıyorlar, Türkiye'ye çelme takmaya çalışıyorlar. Allah'ın izniyle Solhan, onlara 'dur' diyecek. Bu tuzakları hep birlikte bozacağız inşallah."

Yılmaz, 2023 vizyonu kapsamında Türkiye'yi büyütmeye devam edeceklerini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ekonomimiz 2 trilyon doları aşacak inşallah. Kişi başına gelirimiz 25 bin dolara ulaşacak inşallah. İhracatımız 500 milyar dolar olacak ve işte o zaman Türkiye, bugünkünden çok daha fazla hizmet görecek, Solhan çok daha fazla hizmet görecek. Filistin'den Somali'ye, Sudan'dan Afganistan'a, tüm dünyaya, tüm mazlumlara el uzatmaya devam edeceğiz."

Bakan Yılmaz, konuşmasının ardından Saadet Partisi'nden istifa ederek AK Parti'ye katılan 22 kişiye rozetlerini taktı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com