Kalkınma Bakanı Yılmaz, Elazığ'da

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Elazığ'da
Yılmaz: "Ben inanıyorum ki halkımız bu yaşadığımız süreçlerle ilgili değerlendirmesini 30 Mart'ta en güzel şekilde yapacak, cevabı da en demokratik şeklinde sandıklara yansıtacaktır

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Ben inanıyorum ki halkımız bu yaşadığımız süreçlerle ilgili değerlendirmesini 30 Mart'ta en güzel şekilde yapacak, cevabı da en demokratik şeklinde sandıklara yansıtacaktır" dedi.

Yılmaz, Bingöl'deki temaslarının ardından Ankara'ya dönmek üzere geldiği Elazığ Havalimanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin ülke için çok önemli olduğunu söyledi.

Yerel seçimlerin son dönemde yaşananlar sonrası farklı bir anlam ve önem kazandığını dile getiren Yılmaz, parti olarak seçimlere çok iyi hazırlanarak iyi neticeler almak istediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Aslında Türkiye'nin 5-10 yıllık, belki daha fazla bir süresi bu yerel seçimlerin sonucuyla yakından ilgili çünkü yerel seçimlerden sonra halkımız ilk defa cumhurbaşkanını seçecek. Ardından 2015'te genel seçimlerimiz var. Bu süreci selametle geçiren bir Türkiye, siyasi istikrarı koruyan bir Türkiye, ekonomide de kalkınma alanında da hızlı bir şekilde yoluna devam edecek inşallah."

Bu süreçte Türkiye'nin önünü kesmeye, hızını yavaşlatmaya çalışanların olabileceğini dile getiren Bakan Yılmaz, "Yeniden o 90'lı yılların koalisyon yapılarını, zayıf hükümetlerini özleyenler olabilir. Ben inanıyorum ki halkımız bu yaşadığımız süreçlerle ilgili değerlendirmesini 30 Mart'ta en güzel şekilde yapacak, cevabı da en demokratik şeklinde sandıklara yansıtacaktır" diye konuştu.

- "30 Mart'ta vatandaşlarımızın sandık başına gitmesi önemli"

Seçim dönemlerinin demokrasi adına çok güzel süreçler olduğunu kaydeden Yılmaz, şunları söyledi:

"Bu tür ortamlarda yarışan partiler birbirinin düşmanı, hasımı değil, birbiriyle rakip partiler. Demokrasilerde rekabet, tatlı rekabet güzel bir şey, değişik fikirler, projeler bu süreçte yarışacak fakat ben şunu özellikle belirtmek istiyorum; bu sürecin bir şenlik havasında, huzur ve güven içerisinde geçmesi önemli. 30 Mart'ta da vatandaşlarımızın sandık başına gitmesi önemli, katılım çok önemli. Demokrasilerde ne kadar insan sandık başına gidiyorsa o kadar iyi bir durum, demokrasiye, seçimlere olan güveni, ilgiyi gösteren bir durum."

Bakan Yılmaz, açıklamasının ardından tarifeli uçakla Ankara'ya hareket etti.

Muhabir: Emrah Gökmen
Yayınlayan: Ahmet Ekici

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com