Kalkınma Bakanı Yılmaz, Karabük'te

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Karabükte
Yılmaz: "Son 10 yılda sağladığımız bu başarılar birilerinin hoşuna gitmedi. Birileri bundan memnun değil. Dolayısıyla Türkiye'nin önünü kesmek isteyenler, gücünü kırmak isteyenler var"

KARABÜK (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Son 10 yılda sağladığımız bu başarılar birilerinin hoşuna gitmedi. Birileri bundan memnun değil. Dolayısıyla Türkiye'nin önünü kesmek isteyenler, gücünü kırmak isteyenler var" dedi.

AK Parti Karabük İl Başkanlığını ziyaret eden Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, 30 Mart seçimlerinin, Türkiye'nin bir anlamda orta ve uzun vadeli geleceğine dair halkın vereceği bir karar haline dönüştüğünü belirterek, "30 Mart tabii ki bir yerel seçim. Halkımız sandık başına gidecek, yerel yöneticilerini seçecek fakat sadece yerel seçim değil. Bunun da altını çizmek isterim" diye konuştu.

Bu seçimlerin, özellikle son dönemde yaşanan tartışmalarla çok farklı bir anlam kazandığını dile getiren Yılmaz, şunları söyledi:

"Başbakanımız net bir ifadeyle 'Bu, bir istiklal mücadelesidir' diyor. Bir Başbakanın böyle bir kavramı kullanarak ortaya koyması çok önemli. Bu ne demek? Yani Türkiye bağımsız şekilde ekonomisiyle, siyasetiyle dünya siyasetinde yerin almalı mı yoksa başkalarının kontrol ettiği, başkalarının sınır çizdiği, başkalarının güdümünde bir ülke olarak mı kalmalı? Bu ikisi arasındaki tercihimiz son derece net. Tabii ki ekonomisiyle, siyasetiyle, her alanda bağımsız, güçlü, her geçen gün ilerleyen bir Türkiye istiyoruz. Demokrasisini de ekonomisini de geliştiren bir Türkiye istiyoruz."

Türkiye'nin son 10 yıldaki başarısının siyasi istikrar, güçlü liderlik ve doğru politikalardan kaynaklandığını kaydeden Yılmaz, şöyle devam etti:

"Son 10 yılda sağladığımız bu başarılar birilerinin hoşuna gitmedi. Birileri bundan memnun değil. Dolayısıyla Türkiye'nin önünü kesmek isteyenler, gücünü kırmak isteyenler var. Türkiye'nin son 10 yıldaki başarısının nereden kaynaklandığını herkes biliyor; siyasi istikrar, güçlü liderlik, doğru politikalar. Bunu herkes görüyor. Türkiye'ye saldırmak isteyenler siyasi istikrarımıza saldırıyor, liderliğimize saldırıyor, politikalarımızı gölgelemeye, hizmetlerimizi gölgelemeye çalışıyor. Bunu yapmak suretiyle asıl Türkiye'nin önünü kesmek istiyorlar. Asıl hedef tabii ki Türkiye. Bugün AK Parti'nin kaderiyle Türkiye'nin kaderi örtüşmektedir. Bu yerel seçimlerde halkımızın AK Parti'ye vereceği destek aslında Türkiye'nin geleceğine verilmiş destek. Ben inanıyorum ki bu oynanmak istenen oyunlara, Türkiye'ye kurulmaya çalışılan tuzaklara, Türkiye'ye dönük engelleme çabalarına en güzel cevabı halkımız 30 Mart'ta verecektir. Karabük'ten de çok gür sesin çıkacağına ben yürekten inanıyorum."

 

- "AK Parti teşkilatlarına çok iş düşüyor"

Seçim akşamı sonucunu merakla bekleyeceği iller arasında Karabük'ün olduğunu belirten Yılmaz, "Seçim akşamları Tv'lerin başına geçiyoruz, sonuçları izliyoruz. Benim 30 Mart akşamı merakla izleyeceğim illerden birisi Karabük olacak. İnşallah adayımız Mehmet Ceylan beyin, AK Parti'nin zaferini hep birlikte kutlayacağız. Asıl iş ondan sonra başlayacak. Milletvekillerimiz, yerel yöneticilerimiz ile el ele Karabük'e çok daha farklı hizmetlere devam edeceğiz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum. AK Parti teşkilatlarına çok iş düşüyor. 'Nasıl olsa Başbakan Tv'de anlatıyor' diye düşünürsek, çok hata etmiş oluruz. Tek tek, ev ev teşkilatımızın dolaşması, hizmetlerimizi, yaşadığımız ortamı anlatması lazım" ifadelerini kullandı.

Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Eskiden 2886 sayılı bir ihale kanunu vardı. AK Parti döneminde bunu değiştirdik. Değiştirdik ama geçmişte o ihale kanununa göre ihale edilmiş projeler devam etti. Maalesef o kanun biliyorsunuz evladiyelik. O kanunla çok uzun sürelere yayılan projeler oldu. Bizden önceki dönemden kaynaklanan bir durum. Bizim yeni ihale kanunumuzda ne zaman başlayacağı, ne zaman biteceği belli. Biz geçmişteki gibi değiliz. 2002 yılında projelerin tamamlanma süresi 9 yılın üzerindeydi. Yani ortalama 9 yılda bir proje tamamlanıyordu. Bizim geldiğimiz nokta 3,5 seneye düştü. Bu, işte bir bereket demek. Geçmişte uzun yıllar devam ederdi, karşılığı alınmazdı, şimdi bir projeye başlıyoruz, tarih veriyoruz, çok büyük bir aksilik olmazsa projeleri zamanında bitiriyoruz. Bu, biraz geçmişin getirdiği sıkıntılar. Bu dönem, çok şükür daha fazla yatırım yapıyor, daha bereketle verimli yatırımlar yapıyor."

AK Parti'nin Karabük Belediye Başkan adayı Mehmet Ceylan'ın güzel projeleri olduğunu dile getiren Yılmaz, Karabük'te eksik olan hususun AK Parti belediyeciliği olduğunu söyledi.

Partililerle bir süre basına kapalı görüşen Yılmaz, daha sonra kentten ayrıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com