“Kalkınma için birlikte hareket etmeliyiz”

“Kalkınma için birlikte hareket etmeliyiz”
"Devlet, Sanayi ve Üniversitse İşbirliği ile Kütahya 2023 Vizyon Toplantısı" Kütahya Valiliğinde Vali Kenan Çiftçi Başkanlığında geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan KÜTSO Başkanı Nafi Güral; "Kütahya'nın gelişmesi ve yükselmesi

'Devlet, Sanayi ve Üniversitse İşbirliği ile Kütahya 2023 Vizyon Toplantısı' Kütahya Valiliğinde Vali Kenan Çiftçi Başkanlığında geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan KÜTSO Başkanı Nafi Güral; 'Kütahya'nın gelişmesi ve yükselmesi için bize düşen ne varsa yapmaya hazırız. DPÜ'nün teknolojik ve girişimcilik anlamında gelişmesi ile birlikte kentin kalkınması da sağlanmış olacak' dedi.

'KAZAN KAZAN FORMÜLÜNÜ HAYATA GEÇİRECEĞİZ'
'Devlet, Sanayi ve Üniversitse İşbirliği ile Kütahya 2023 Vizyon Tplantısı'nda açılış konuşmasını yapan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, bu toplantılarda Kütahya'nın kalkınmasını sağlayacak yeni düşünceler ve yeni fikirler üreterek bunları hayata geçirmek olacak, bu yeni fikirler ışığında Kütahya'yı 2023 yılına her yönden gelişmiş ve kalkınmış bir il olarak götürmek istediklerini söyledi.
Özellikle sanayide Kütahya'da tıkanan noktaların oluşması halinde bulnarı açmak için çalışacaklarını belirten Vali Kenan Çiftçi, konuşmasında şöyle devam etti:
'Ekonomiz düzgün olmazsa diğer hiçbir alanda gelişmemiz kolay olmaz ve hayallerimiz kolay kolay gerçekleşmez. Onun için öncelikli hedeflerimiz arasında Kütahya'nın ekonomik yönde refah düzeyini artırmaya yönelik girişimlerimiz olmalı.Zaten bunun için bu toplantılatılarımızı gerçekleştiriyoruz, iş adamlarımızı, oda başkanlarımızı ve daire müdürlerimizi biz bunun için bu toplantıda bir araya getirdik. Böylece herkes kendi plan ve projelerini açık açık burada dile getirerek kentimizin kalkınmasına katkı sağlayacağız'
Kazan-kazan formulü ile kentin kalkınması için sanayicilerin, işadamlarının ve devletin birlik ve beraberlik içinde harekete etmeleri halinde ekonominin de hızla kalkınacağını belirten Vali
Çiftçi, devlet ayağında kentin ekonomik olarak gelişmesi için gereken yolları açacaklarını söyledi.

'ÜSTÜMÜZE DÜŞEN GÖREVİ YAPMAYA HAZIRIZ'
Kütahya Sanayi ve Ticaret Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral ise işadamı olarak ve KÜTSO Başkanı olarak üstlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını söyledi.
Üniversite ve sanayi işbirliği içinde hareket edilmesi ile birlikte Kütahya'nın 2023 yılına kadar çok büyük bir iveme yaklayacağını belirten Güral, öğrencilerin teknolojik anlamda ve iş anlmaında kendilerini yetiştirmek için üniversitelerde teknolojik alanalarıın ağırlıkta olması gerektiğne dikkat çektti.

'YATIRIM YAPMAK İÇİN BİZE ARASA TAHSİS EDİLEMDİ'
Gerek seramik gerekse diğer alanlarda olsun üniversite sanayi işbirliği ile birlikte hareket etmeye her zaman hazır olduklarını belirten Güral; 'Bu konularda bize düşen görevleri fazlasıyla yerine getirilecektir. Bizim teknik kadrolarımız içinde üniversite okuduları yıllarda bizim yanımızda kendilerini yetiştirenlerin bir farkı var çünkü o yıllarda bizimle çalışmaya başlayan öğrenciler deyim yerinde ise çamurla yoğruldular ve iş hayatına erken atılarak bir adım öne geçtiler. Biz üniversitemizin yanında olmaya devem ettik ve devam etmeyede devam edeceğiz' dedi.
Kütahya'da Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak için kendisine arsa tahsis edilmediği için Düzce'de yatırım yapmak için girişimlerde bulunduğunu kaydeen Nafi Güral, daha sonra bu yatırım düşüncelerini hizmet sektörüne dönüştürdüklerini ifade etti.

'YEREL DİNAMİKLERİ HAREKETE GEÇİRMELİYİZ'
Kütahya için üniversite ve yerel dinamikleri harekete geçirmek zorunda olduklarını belirten Güral; 'Çünkü yerel dinamikleri en kolay yönlendirebileceğimiz dinamiklerdir. Yerel sermayeyii geliştirmek ile Kütahya'nın gelirlerini Kütahya'da tutmuş olacağız. '
'Devlet, Sanayi ve Üniversitse İşbirliği ile Kütahya 2023 Vizyon Tplantısı'na Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Vali Yardımcısı Metin Selçuk, Belediye Başkanı Mustafa İça, DPÜ Rektörü Güner Önce, KÜTSO Başkanı Nafi Güral, KÜTSO Meclis Başkanı Nihat Delen, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Büyük, San-Tez Komisyon Üyesi Ferkan Çelik, KÜGİAD Başkanı Volkan Turgut, KÜSİAD Başkanı Mehmet Ceylan, daire müdürleri ile oda başkanları katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com