"Kalkınma için omuz omuza vermeliyiz"

"Kalkınma için omuz omuza vermeliyiz"
Zafer Kalkınma Ajansı V. Kalkınma Kurulu Toplantısı Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'nin de katılımı ile 21-22 Ocak 2011 tarihlerinde Afyonkarahisar ilinde yapıldı.

Zafer Kalkınma Ajansı V. Kalkınma Kurulu Toplantısı Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'nin de katılımı ile 21-22 Ocak 2011 tarihlerinde Afyonkarahisar ilinde yapıldı.
Kalkınma Kurulu Başkanı ve Uşak Ticaret Borsası Başkanı Yıldıray Aydoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Kütahya Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkan vekili Kenan Çiftçi Akşehir Kaymakamı olduğu 2006'da Eber Gölü'nün kuruması sonucu bölge halkının sıkıntıya girdiğini hatırlattı.
Eber Gölü ile ilgili sorunu Sultandağı, Çay ve Akşehir ilçeleriyle yaptıkları proje sayesinde çözdüklerini anlatan Çiftçi, şunları kaydetti:
'Şu anda gölde su var. Kirazın da aroması tekrar eski haline geldi. Dünyada rekabet edebilmek için birliklerin kurulması gerekiyor. Birbirimize destek olmamız lazım. İşte bu ajans, Manisa, Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar'ın omuz omuza vermesine, kendi öz değerlerinin ve güzelliklerinin önce Türkiye ile ardından da dünya ile paylaşmasına ön ayak olacak.'
Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ise 'Her il kendini kalkındırırsa ülke de kalkınacak' dedi.
Hızla gelişen ve dönüşen dünyada saygın bir yer edinmek için çaba gösterilmesi gerektiğini, herkes hızla ileri giderken sen yerinde duramazsın. Elimizde pek çok imkanlar var, kaynaklarımız var' diyen Vali Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:
'Ajanslar bugüne kadar değerlendirilememiş bölge illerinin birbirleriyle dayanışma içinde imkanlarını ön plana çıkarabilmelerine vesile olacaktır. Ülkemizin zenginliği, halkımızın zenginleşmesinden ve zenginliğinden kaynaklanıyor. Eğer tek tek bireyler zengin olabilirlerse, hatta uluslararası alanda rekabet edecek büyük iş adamları arasına girebilirlerse, ülkemiz zengin olmuş demektir. Her il kendini kalkındırırsa ülke de kalkınacak. Özellikle Orta Doğu'ya gidenler bilirler, ne gibi itibara kavuştuğumuzu. Önceden halimiz neydi, şimdi ne olduk. Bunlar bize gurur veriyor.' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com