"Kalkınma Köprüsü" Kuracağız

"Kalkınma Köprüsü" Kuracağız
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkanı Erkan Güral, ''Sosyal oluşumunu tamamlamış olan TÜGİK, önümüzdeki dönemde ekonomik çatısını kurabilen, yenilikçi, öncü, ülkesini seven ama dünyayı hedefleyen çalışmalar içerisinde olacaktır'' dedi

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkanı Erkan Güral, ''Sosyal oluşumunu tamamlamış olan TÜGİK, önümüzdeki dönemde ekonomik çatısını kurabilen, yenilikçi, öncü, ülkesini seven ama dünyayı hedefleyen çalışmalar içerisinde olacaktır'' dedi.
KÜTAHYA - Ankara'da 23 Ocakta gerçekleştirilen olağan genel kurulda TÜGİK Başkanlığına seçilen Güral, yaptığı açıklamada yol haritalarının belli olduğunu söyledi.
Konfederasyonun asıl amacı ve görevini, ''iller ve ilçelerde bulunan dernekler arasında köprü olmak ve buradan çıkacak sinerjiyle topluma yararlı katma değerler yaratabilecek potansiyelleri geliştirmek'' diye nitelendiren Güral, TÜGİK'in 7 federasyon bünyesinde 66 il ve ilçede örgütlenmiş bir yapısı bulunduğunu anımsattı.
Güral, örgütlenme çalışmalarına önem vereceklerini ifade ederek, şöyle konuştu:
''Olmamız gereken ama daha önce örgütlenmediğimiz yerler var, onları tespit ettik. Böyle 14 ilimiz var. Buralarda da örgütlenerek 66 olan il sayımızı 80'e çıkarmayı hedefliyoruz. TÜGİK'in daha çok temsil edildiği bir yapıyı sağlamak, 2011 yılında da dernek sayısını 100'e çıkarmak suretiyle kemikleşmiş, kalıplaşmış, çok güçlü bir yapının omurgasını oluşturan alt yapıların temelleri atılıyor. Şu anda bu çalışmalarımız başladı.''

-DERNEKLER ARASI İLETİŞİMİN GELİŞTİRİLMESİ-
Güral, TÜGİK'in yeni dönemde üstleneceği önemli misyonlardan birinin, ''dernekler arası iletişimin yüksek tutulması suretiyle ekonomik canlılığı sağlayacak hareketlerin önünü açmak'' olduğunu bildirdi.
''Hepimiz bu ülkenin çocuklarıyız, bizim de yapabileceğimiz birtakım şeyler var'' diyen Güral, şöyle devam etti:
''Sivil toplum örgütleri ülkemizde ve dünyada her geçen gün önemini daha fazla hissettiriyor, daha fazla ihtiyaç duyulduğunu hepimiz görüyoruz. Sivil toplum örgütlerinde gönüllülük esastır. Biz de emek harcamak, katma değer yaratmak için yola çıktık. Bundan sonraki faaliyetlerimiz buna yönelik olacaktır. Tüm arkadaşlarımız bu konuda ortak akılda birleşen fikirlerini ortaya koyuyorlar. Projelerimizi hazırladık. Sosyal oluşumunu tamamlamış olan TÜGİK, önümüzdeki dönemde ekonomik çatısını kurabilen, yenilikçi, öncü, ülkesini seven ama dünyayı hedefleyen çalışmalar içerisinde olacaktır. Kendi sinerjilerimizi ortaya çıkarmamızda yaratacağımız ekstra güçlerle bölgelerimize, illerimize faydalı işler yapmak arzusundayız. Benim ve yönetimimin, tüm üye arkadaşlarımın temel amacı budur.''

-İSTANBUL VE ANADOLU ARASINDAKİ EKONOMİK İLİŞKİLER-
Erkan Güral, TÜGİK'in, gerek yurt dışından gelip Türkiye'de yatırım yapmak isteyen, gerekse ülke dışına çıkıp yurt dışında yatırım imkanlarını sağlamak isteyen girişimcilere yardımcı olacağını anlattı.
Daha önce Türkiye'de yatırım yapmak isteyen Belçika ve Makedonya'dan girişimcilere yardımcı olduklarını hatırlatan Güral, ''66 derneğimizin Türkiye'nin çok çeşitli illerinde olmasından dolayı her derneğimizin yöneticileri kendi bölgelerinin avantajlarını, yatırım yapmak isteyen şirket ya da dışarıdan gelecek yatırımcılara sunmak, onların altyapılarını hazırlamak suretiyle en iyi ev sahipliğini yapacaktır'' diye konuştu.
Güral, yurt içinde doğru firmalar ve yatırımcıların doğru noktalarda buluşması yönünde katkılar sağlamayı amaçladıklarına işaret ederek, şunları kaydetti:
''Kapımız herkese açık. Derneklerimiz bünyesindeki iş yerlerinde bir çalışanı olan, binlerce çalışan olan arkadaşlarımız var. Sivil toplum örgütlerinin güçlenmesi, gelişmesi lazım. Yeni yapılanmaya gidiyoruz. Bu oluşum içerisinde bulunmak isteyen herkese, hangi meslek grubundan hangi şehirden olursa olsun bizimle temasa geçmeleri halinde kapılarımız son derece açıktır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com