Kalp için domates hapı!

Kalp için domates hapı!
Bilim insanları domatesi bir hapa yerleştirdi. Bu hap kanın akışını hızlandırıyor ve damarları sağlıklı hale getiriyor.

Günde yaklaşık 3 kg. domates yemek yerine onu bir hap içinde alabilmek artık mümkün. Uzmanlar domates hapının felci ve kalp krizini engellediğini tespit etti.
 
Günlük alınan bu hap kırmızı domateste olan likopen adı verilen kimyasalı içeriyor. Ve bu likopen damarlardaki yağı yok ediyor.
 
Cambridge Üniversitesi'nde yapılan araştırmada bu hapı alan insanlarda kan akışının hızlandığı ve damar rahatsızlığı olan hastalarda önemli iyileşme olduğu gözlemlendi.
 
Bilinm insanlarına göre bu hap kalp hastalıkları nedeniyle ölümleri önemli miktarda azaltacak. Bunun yanında eklem iltihabı, diyabet ve kanser sürecini yavaşlatmada gibi hastalıklarda etkili olacı tahmin ediliyor.
 
Günde alınan bir Ateronon hapı 3 kg. domatese eşit oluyor. Uzmanlar bu çalışmanın ayrıca domates, balık, sebze, ceviz ve zeytin yağı içeren Akdeniz diyetini incelediğini ve bu diyetin kolesterol ve damar hastalıklarını önemli derecede düşürdüğünü teppişt ettiklerini belirtti.
 
Cambridge Üniversitesi'nden Ian Wilkinson "Bu sonuçlar potansiyel olarak çok kayda değer ama üzerinde daha çok çalışma yapmaya ihtiyaç var" dedi.
 
Ateronon'u geliştiren CamNutra'nın medikal danışmanı Peter Kirkpatrick "Sonuç için henüz erken ama umuyoriz ki çalışmaların sonucu pek yakında alınır" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com