Kalyoncu: "Günümüzü buruk kutluyoruz"

Kalyoncu: "Günümüzü buruk kutluyoruz"
Türk Polis Teşkilatının 165'inci kuruluş yıldönümü kutlamaları Kütahya'da çeşitli erkinliklerle kutlandı. 10 Nisan Cumartesi günü sabah saatlerinde Valilik önünde Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü bahç

Türk Polis Teşkilatının 165'inci kuruluş yıldönümü kutlamaları Kütahya'da çeşitli erkinliklerle kutlandı. 10 Nisan Cumartesi günü sabah saatlerinde Valilik önünde Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde yapılan etkinliklerle devam etti.

Kütahya Valiliği önüne Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldıktan sonra Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü önünde konuşmacılar tarafından çeşitli konuşmalar yapıldı.
Açılış konuşmasını yapan Kütahya Emniyet Müdürü Sezayi Kalyoncu, Kütahya'da Polis Teşkilatının 165'inci kuruluş yıl dönümünü buruk kutladıklarını belirterek konuşmasına şöyle devam etti:' Her sene olduğu gibi bu yılda coşkulu bir vaziyette kutlamaya başladığımız, teşkilatımızın 165. kuruluş yıldönümü, içimize düşen korla birlikte buruk bir hal aldı. Bilindiği gibi 5 gün önce canımızdan çok sevdiğimiz Polis memurumuz Melih Çimen'i şehit verdik. Onu bir kez daha rahmetle anarken ailesine, sevenlerine ve mesai arkadaşlarıma baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Kendisini kalbimizde, ismini de dün Sayın Valimizin destek ve katılımları ile açtığımız Şehit Polis Memuru Melih Çimen hatıra ormanı ile yaşatacağız.'dedi.
10 Nisan 1845'te kurulan Polis Teşkilatı 165 yıldır, toplumun canını, malını ve namusunu korumak için mesai kavramı gözetmeksizin gece-gündüz görevinin başında olduğunu belirten Kalyoncu, Polis Teşkilatı, mensuplarının başarılı çalışmaları ve büyük özverisi ile özellikle son yıllarda, nitelikli insan kaynakları ve teknolojik imkanları sayesinde ülkenin mevcut Kamu Kuruluşları arasında, ilk sıralarda ve örnek kamu kurumu olduğunu ifade etti.
Toplumsal yapının hızla değişmesi, bir takım sorunları da beraberinde getirdiğini, hızla artan suç işleme oranları suçların daha karmaşık hale gelmesi, insan hakları üzerinde yapılan tartışmaların artması ve toplumun beklenti düzeyinin yükselmesi Polisin rolünün genişlediğini ifade eden Kalyoncu; “Polis bir yandan suç ve suçlularla etkin bir şekilde mücadele ederken, diğer taraftan Sivil Toplum Örgütleri ve Sosyal Kurumlarla iş birliği yaparak, suçluların yeniden topluma kazandırılması süreci içerisinde yer almıştır. Toplumun isteklerine en iyi şekilde cevap vermek, kaliteli hizmet sunabilmek için iyi bir eğitimin gerekliliğine inanmaktayız ve bu nedenledir ki; Bilindiği üzere 1 yıllık olan Polis Okulları,2 Yıllık Polis Meslek Yüksek Okullarına dönüştürülmüştür. Yine Ülkemizdeki 4 Yıllık Üniversite ve Fakültelerin çeşitli branşlarından mezun olan adaylarda Emniyet Teşkilatına kazandırılmaktadır.'dedi.
'VALİ KOCATEPE: TÜRK POLİSİ GÜVEN KAYNAĞIMIZDIR'
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ise Türk Polisinin halkın güven kaynağı olduğunu belirterek, polis teşkilatının özverili çalışmaları sonucunda insanların kendilerini güvende hissettilierini söyledi.
Halkın huzuru, genel güvenlik ve asayişin temini polis teşkiletı olduğunu belirten Kocatepe konuşması şöyle devam etti:'Devletimizin bütünlüğü, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi için fedakârca hizmet veren Emniyet Teşkilatımızın Kuruluşunun 165. yıldönümünde, polisimizin duygu ve heyecanını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 10 Nisan “Polis Günü”, Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan edilen bir şükran günüdür. Emniyet Teşkilatımız, Türk halkına layık olduğu en iyi hizmeti verebilmek için dünyadaki gelişmeleri de takip ederek sürekli olarak yeniden yapılanmanın dinamizmi içerisindedir. Bu amaçla, İlimizde de halkımızın rahat ve huzurunu temin ve suçların önüne geçmek amacıyla uygulamaya konulan Kütahya Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS)'nin kurulumu tamamlanmış ve birçok ilçemizde de faaliyeti gerçekleştirilmiştir” dedi. duygularımı sunarım.

'POLİS MEMURLARINA DEVLET ÖVÜNÇ MADALYALARI VERİLDİ'
Çeşitli sebeplerle vazife Malülü olan ve Kütahya İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Polis Memurları Mehmet Kiriş ve Hakan Çetin'e gönderilen Devlet Övünç Madalyaları Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 165. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında yapılan törende takdim edildi.
Çeşitli sebeplerle görevleri esnasında vazife Malülü olan ve Kütahya İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Polis Memurları Mehmet Kiriş ve Hakan Çetin'e Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen Devlet Övünç Madalyaları Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu tarafından takdim edildi.
İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu bizler, bu mesleğe ölmeyi göze alarak girdik, ölmekte var yaralanıp gazi olmakta var. Vatanı ve milleti uğruna yaralanıp vazife malulü olan toplumun canını, malını ve namusunu korumak için mesai kavramı gözetmeksizin gece-gündüz görevinin başında bulunan Polis memurlarımız Mehmet Kiriş ve Hakan Çetin'le gurur duyuyoruz” dedi.

'YARIŞMALARADA BİRİNCİ OLAN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ'
Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 165. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Anaokulları ve Ana sınıfları arasında düzenlenen resim yarışmasında 1.olan Özel Konuralp İlköğretim okulundan Nilüfer Zeynep, 2. olan Nene Hatun Anaokulundan Melis Sürücü, 3. olan Özel Konuralp İlköğretim Okulundan Zeynep Nur'a Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can, İlköğretim öğrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında 1. olan Özel Konuralp İlköğretim Okulundan İlknur Binici, 2. olan Cumhuriyet İlköğretim Okulundan Oğulcan Tabak, 3. olan Yenidoğan İlköğretim Okulundan Nahide Tayfur'a Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan, Lise öğrencileri arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında 1. olan Konuralp İlköğretim Okulundan Tahir Kök, 2. olan Kütahya Lisesinden Melike Altıntaş ve 3. olan Ticaret Meslek Lisesinden Bahattin Ulutaş' a İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor tarafından hediyeleri takdim edildi.
Törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve eşi Sultan Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan, Vali Yardımcıları, daire amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, iş adamları ve davetliler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com