Kamer Genç, Erdoğan'dan ne istedi?

Kamer Genç, Erdoğan'dan ne istedi?
Kamer Genç, ‘’Benim hakkımda tazminat davası açma, yoksa burs verdiğim çocuklar aç kalacak.’’ dedi.
CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç, Başbakan Erdoğan’ın kendisi aleyhinde 4 ayrı tazminat davası açtığını belirterek, ‘’Bunlardan üçünü kaybettim. Ben  üniversitede okuyan çocuklara burs veriyorum. Bu çocuklar aç kalacak, biraz vicdan sahibi ol’’ dedi.
 
TBMM’de Başbakanlık bütçesi görüşülürken konuşan Genç, Erdoğan’a yine ağır ifadelerle yüklendi ve ‘’İstanbul Belediye Başkanı iken oğlu bir kadını ezdi, öldürdü. Belediye onun suç unsurların sildi,. Onu beraat ettiren hâkim ve savcılar şimdi Yargıtay’da., Deniz Feneri davasında, yolsuzluklar kendisine ve ailesine gelince de savcıları görevden aldı.’’ dedi.
 
Başbakan Erdoğan’ın Başkanlık sistemine geçilmesi durumunda ‘’Egemenlik kayıtsız şartsız Tayyip’indir” diyeceğini öne süren Genç,  Türk Silahlı Kuvvetlerinin yok edilmeye çalışıldığını ve askerin başına çuval geçiren ABD’li Generalin, Türkiye’ye davet edilip, kırmızı hal ile karşılandığını iddia etti. Genç tazminat davalaruı için de şunları söyledi:
 
‘’Erdoğan benimle ilgili 4 tane tazminat davası açtı. 3’ünü kazandı, biri de yargıda devam ediyor. Ben mecbur muyum senin çoluk çocuğuna bakmaya ? Ben üniversitede okuyan çocuklara burs veriyorum. Ya, insan biraz vicdan sahibi olur.. Yeter artık ! Zaten her taraftan paraları alıyorsun. Yani, hiç olmazsa bizim hakkımızda tazminat davası açma.’’  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com