Kamer Genç: ’Kılıç bir vatandaşın ölümüne neden oldu'

Kamer Genç: ’Kılıç bir vatandaşın ölümüne neden oldu'
Kamer Genç ve Suat Kılıç arasında soğuk rüzgarlar esmeye devam ediyor. Sansürsüzhaber.com’a konuşan Genç, kendisini eleştiren Kılıç için ‘O bir vatandaşın ölümüne neden oldu’ yakıştırması yaptı.

Sansürsüzhaber/ÖZEL Kamer Genç ve Suat Kılıç arasında soğuk rüzgarlar esmeye devam ediyor. Sansürsüzhaber.com’a konuşan Genç, kendisini eleştiren Kılıç için ‘O bir vatandaşın ölümüne neden oldu’ yakıştırması yaptı.

Meclis KİT Komisyonu’nda tartışan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç arasında sular durulmuyor. Genç, Kılıç’a,kamu kuruluşlarında çalışan yakınlarının ne kadar maaş aldığını sorunca  Bakan Kılıç sinirlendi. ‘Saygısızlığın da bir ölçüsü olur’ diyen Kılıç sözlerine, ‘İnsanların eş ve çocukları siyasete malzeme yapılmaz. Terör örgütlerinin bile bir mücadele yöntemi vardır. Terör örgütü bile mücadelesine insanların eş ve çocuklarını katmaz' şeklinde devam etti. Bunu üzerine Sansürsüzhaber.com’a konuşan Kamer Genç, “Ben eş ve çocuklardan bahsetmedim. Hem Genel Kurul’da hem de komisyonda benim oğlumun mecliste çalıştığını söylüyorlar. ‘Suat Bey'in kayınpederi Şeyhülislam Ali olarak Başbakanlıkta çok yüksek yerlerde çalışıyor. Kendisi bakan, karısı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda bir KİT'te yönetim kurulu üyesi’ dedim” ifadelerini kullandı.

‘BİR VATANDAŞIN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU’

Kılıç ve ailesini küçümseyen bir ifade kullanmadığını belirten Genç; ‘Sayın Kılıç makam aracıyla Samsun’a giderken bir vatandaşın ölümüne sebep oldu. Bunlar hiç gündeme gelmiyor. Ben bu vatandaşın durumunu sordum.Bir siyasetçi olarak bu benim en doğal hakkım. Kılıç’ın kullandığı kelimeler cahilce’ yorumunu yaptı.

‘BUNLAR ACİZ İNSANLAR’

Söyledikleri her sözün AKP tarafından dine ve teröre çekildiğini belirten Genç,’Sanki Türkiye’nin en dindar insanları onlar. Aslında vatanseverlikle ilgileri yok. Bunlar aciz insanlar’ şeklinde konuştu.

Haber: SERAP BELOAVACIKLI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com