Kamer Genç'ten AKP'yi kızdıracak sözler

Kamer Genç'ten AKP'yi kızdıracak sözler
CHP milletvekili Kamer Genç yine AKP'yi kızdıracak sözlere imza attı.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, "AKP'nin amacı Atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti yok etmek. Kendilerine göre İslam Devleti'ni kurmak. AKP'lilerin bütün hesabı budur" dedi.

CHP İngiltere Dayanışma Derneği'nin davetlisi olarak Londra'da "Türkiye'nin Güncel Politik Meseleleri" başlıklı bir konferansta konuşan CHP milletvekili Kamer Genç yine AKP'yi kızdıracak sözlere imza attı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Londra ziyaretine de değinen Kamer Genç, "Abdullah Gül geliyor buraya. İngiltere kendisini güya en üst seviyede protokola yer gösteriyor. Peki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına bunların gösterdiği ne? O zaman niye vizeyi kaldırmıyor? Bir Arap ülkesi vatandaşlarına gösterilenden daha kötü bir muameler yapılıyor. Dolayısıyla, onlar Abdullah Gül'ü biliyorlar. Onun düşüncesini biliyorlar. Yani onlarında Türkiye'de bir İslam Devleti'ni kurmak için uğraş içinde olduklarını biliyorlar. Bu da onların işine geliyor" dedi.

İngiltere, Rusya, Fransa gibi bir çok devletlerin kendisini muhalif bir kimlikle göründükleri için resepsiyonlarına davet ettiklerini ancak, Türkiye Cumhuriyeti devletinin iyileşmesi ve demokratikleşmesi konusunda tavır koyunca bundan vazgeçtiklerini söyleyen Genç, "Ben her yerde laik Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütünlüğünden yana tavır koydum. Türkiye Cumhuriyeti devletinin iyileşmesi ve demokratikleşmesi konusunda tavır koyunca; baktılar ki bu Kamer Genç devlet düşmanı değil. Onun için beni hiçbir davete çağırmadılar. Türkiye'de yabancıların değer verdiği kişiler, eğer siz Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşıysanız ama o devlete karşıysanız; o devletin çağdaşlaşmasını istiyorsaniz; siz o devlette yapılan soygunlarla mücadele ediyorsanız; siz onların güzünde iyi bir adam değilsiniz demektir. Onların gözünde iyi bir adam olabilmeniz için, o devlete düşman olmanız lazım. Ben bunu 30 yıllık siyasi hayatımda en iyi gören kişilerden birisiyim. Bunu insanlarımız bilsin" diye ifade etti.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com