Kamera kaydı davasında şok üstüne şok

Kamera kaydı davasında şok üstüne şok
Sanık avukatlarının bilirkişisi, "Silindi denilen dosyaları ben geri döndürdüm" dedi ve salonda geri döndürdüğünü belirttiği Danıştay otoparkı kaydını mahkemeye izletti.
Çağlar Ülküderner  "Dava dosyasında yer alan bilirkişi raporunda denildiği gibi -hard diskteki dosyaların geri dönüştürülemeyecek şekilde silinmesi- gibi bir durum yok. Silindi denilen 466 dosya da geri döndürülür" dedi.
 
Danıştay saldırısına ait kamera kayıtlarının silindiği iddialarına ilişkin açılan davanın 5. duruşması bugün görülüyor. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanıklar OYAK Güvenlik’in eski Genel Müdürü Orhan Çoban, OYAK Güvenlik Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarık Özyılmaz, OYAK Elektronik Güvenlik Sistemleri Müdürü Yavuz Selim Kavaklıoğlu, OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Şirketi Bilgi İşlem Müdürü Barış Demirtaş getirildi. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda görülen davaya bazı tutuksuz sanıklar da katıldı.
 
TUTUKSUZ SANIK ÜNAL SAVUNMA YAPTI
 
Davada tutuksuz sanık Murat Ünal savunma yaptı. Mahkeme Başkanı Ali Alçık, sanığın Danıştay saldırısı sonrasında yaptığı telefon konuşmasında, “Biz bu işi yaptık" cümlesinin ne anlama geldiğini sordu. Bu soruya Boztaş, “Basın öyle bir haber yapıyor ki, kızgınlık belirtisi olarak söyledim dedi.
 
AVUKATLARIN GETİRDİĞİ BİLİRKİŞİ DİNLENİLDİ
 
Ünal’ın savunmasının ardından bazı sanık avukatlarının isteği üzerine duruşmaya gelen Uzman Bilirkişi Çağlar Ülküderner dinlenildi. Dava dosyasında yer alan hard disklerle ilgili 46 sayfalık rapor hazırladığını belirten ve raporu mahkemeye sunan Ülküderner, dava dosyasında yer alan hard diskteki dosyaların silinme tarihin 06 Haziran 2006 olduğunu söyledi. Silme işleminin komut verilmeden yapıldığına dikkat çeken Ülküderner, hard diskte yeterli yer kalmadığından, hard diskteki görüntülerin en eski tarihten başlayarak silinebileceğini vurguladı.
 
“SİLİNDİ DENİLEN DOSYALARI BEN GERİ DÖNDÜRDÜM"
 
Silindiği iddia edilen hard diskteki 43 dosyayı geri dönüştürdüğünü(ortaya çıkardığını) belirten Ülküderner, “Dava dosyasında yer alan bilirkişi raporunda denildiği gibi ‘hard diskteki dosyaların geri dönüştürülemeyecek şekilde silinmesi’ gibi bir durum yok. Silindi denilen 466 dosya da geri döndürülür" diye konuştu. Bilirkişi raporunda geri dönüştürülemeyecek şekilde silindi denilen bazı görüntüleri geri dönüştüren Ülküderner, bu görüntüleri de duruşma salonunda mahkeme heyetine izletti. Duruşmaya öğle arası verildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com