Kamera kayıtlarına aldırmadılar

Kamera kayıtlarına aldırmadılar
Simav'da marketi soyan hırsızlar kayıplara karıştı

Kütahya’nın Simav ilçesinde bir markete giren kimliği belirsiz 3 kişi, toplam değeri 10 bin lirayı bulan sigara ile çeşitli gıda ürünlerini çalarak kayıplara karıştı. 

Alınan bilgiye göre ilçeye bağlı Yeşilova Mahallesi Fatih Caddesi 2 numaradaki Nigar Ertürk’e ait markete kapıyı zorlayarak giren 3 kişi reyonlarda değeri 10 bin lirayı bulan sigaralarla birlikte bazı gıda ürünlerini çalarak kayıplara karıştı.

Olayı güvenlik güçlerine bildirdiklerini ifade eden market sahibinin oğlu Ahmet Raşit Ertürk (25), çalınan sigaralar ve diğer ürünlerle birlikte 10 bin lira dolayında maddi zarara uğradıklarını ve şikayetçi olduklarını bildirdi.

Markete giren hırsızları saniye saniye kaydeden güvenlik kamerası görüntülerini olayı soruşturan güvenlik güçlerine teslim ettiklerini ifade eden Ertürk, güvenlik güçlerinin titiz çalışması sonucu kendilerini 10 bin lira dolayında zarara uğratan hırsızların eninde sonunda yakalanıp adalet önünde hesap vereceklerine inandığını söyledi.

Kamera kayıtlarındaki hırsızların kullandığı çalıntı otomobilin İzmir’in Bornova ilçesinde terk edildiğine dair bilgilere ulaştıklarını dile getiren Ertürk, “Marketimize giren hırsızların 4 kişi olduğunu tahmin ediyoruz. Üçü içeriye girmiş. Diğeri dışarıda gözcülük yapmış. İçeride ilk önce dört adet cips almışlar. Daha sonra da sigara reyonuna yanışmışlar. Ardından da gıda reyonundan bazı ürünleri alıp kayıplara karışmışlar” dedi.

Aynı gün bitişikteki komşu bakkalında yine aynı kişiler tarafından soyulduğunu ifade eden Ertürk, “Simav’da son günlerde bu tür hırsızlık olaylarında artışlar oldu. Güvenlik güçlerinin bu tür hırsızlık olaylarına karşı önlemlerini daha da sıklaştırmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com