Kamerun'da kadınları vahşice katlettiler!

Kamerun'da kadınları vahşice katlettiler!
Kamerun'un başkenti Yaounde'de son iki haftada 18 kadın vahşice katledildi.

Yaşları 15 ile 26 arasında değişen kadınların cesetleri beyinleri, gözleri ve cinsel organları çıkarılmış şekilde bulundu.

Batı Afrika ülkesi Kamerun korkunç seri kadın cinayetleriyle çalkalanıyor. Başkent Yaounde'de son iki haftada işlenen kadın cinayetleri ülkeyi ayağa kaldırdı. Aileler şimdi kızlarının sokağa çıkmasına izin vermiyor. Motosikletli taksi sürücülerinin kaçırdığı kadınların vahşice öldürüldüğü ve organları alındığı belirtildi.

Polis son iki haftada başkent sokaklarında 18 parçalanmış kadın cesedi buldu. Bunların beşi hemşire okulunun yakınında. Cinayetlerin hepsinin büyücülükle ritüeli amaçlı işlendiği iddia ediliyor.

Ülkenin bazı bölgelerindeki şifacılar göz, cinsel organ, göğüs, dil gibi vücut parçalarının mistik güç içerdiğine inanıyor. Onlara göre vücudun bu organları zenginlik ve kısmet getiriyor. Bazıları ise insan kurban etmenin iyi şanş getirdiğine inanıyor.

1970'lerden beri bu tip cinayetler ülkede yaygın. Ancak eğitimin yaygınlaşmasıyla cinayet sayısı da gittikçe azalıyordu. Şimdi aileler bu ölüm dalgasının kendi çocuklarına gelmesinden korkuyor.

Geçen hafta cuma günü cinsel organı, gözleri, dili, saçı ve göğüsleri alınmış şekilde bulunan 17 yaşındaki hemşire okulu öğrencisinin kardeşi Kamerun Devlet Başkanı Paul Biya'ya bir mektup yazarak muhtemel ölümler için harekete geçmesini istedi. Deborah Ngoh Tonye Epouse Mvaebeme kardeşi Michele Mbala Mvogo'un Yaounde Lisesi'nde öğrenci olduğunu ve üç gün önce kaçırılarak cesedini parçalanmış şekilde hemşire okulunun yanında bulunduğunu söyledi. O bu kaçırma olaylarından kentte yaygın olarak kullanılan morosıkletli taksicileri sorumlu tutuyor ve hükümetin cinayetleri engellemekte yetersiz kaldığını savunuyor.

İddiaya göre taksi şoförleri genç kızları kaçırdıktan sonra öldürüp kentin varoşlarında parayla satıyor. Hükümetten umudunuı kesen halk artık sokak başalarında nöbet tutarak ölümleri engellemeye çalışıyor.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com