Kampanyada toplanan 30 bin kitap okullara dağıtıldı

Kampanyada toplanan 30 bin kitap okullara dağıtıldı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen kitap toplama kampanyasında elde edilen 30 bin kitap çeşitli okullara teslim edildi.

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen kitap toplama kampanyasında elde edilen 30 bin kitap çeşitli okullara teslim edildi.
Afyonkarahisar Beledisi öncülüğünde başlatılan ve emekli albay Albay İsmail Özdilek, Genç Atılımcılar Derneği ile Avukat İlhan Çınar'ın da destek verdiği kitap toplama kampanyasında 30 bin kitap toplandı. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından tasnif edilen kitaplar için Belediye Sosyal Tesisleri'nde dağıtım töreni düzenlendi. Toplanan kitapların bir kısmı okullardan gelen öğrencilere teslim edildi.
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kampanyanın hem ilde hem de ülke genelinde büyük ilgi gördüğünü söyledi. Beklediklerinden daha fazla sayıda kitap toplandığını ifade eden Başkan Çoban, “Bu toplanan kitapları başta okullar olmak üzere talep eden kurumlarımıza dağıtacağız. Bu konuda sadece ilimizden değil, örneğin Şanlıurfa, Bilecik gibi şehirlerden yoğun kitap talepleri geldi. Oralara da istenilen kitaplar gönderilecek” dedi. Kampanyaya destek veren Avukat İlhan Çınar ise, okumanın son derece önemli olduğunu belirterek, eğitim hayatındaki anılarından sözetti. Çınar, “Ben 17 yıl öğretmenlik yaptım. 12 Eylül darbesinden sonra bir yasak gelmişti. Liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavlarına 3 yıl içinde girmek zorunluluğunu var. 3 yılı geçen bu sınavlara giremiyordu. Yıllarca o yasağın kalkmasını bekledim. Sonra o yasak kalktı ve ben tekrar sınava girerek ilk tercihim olan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım. Öğretmenlik yaparken haftalık 3-4 tane edebiyat dergisine aboneydim. Dağ başında görev yapmama rağmen çok fazla kitap okurdum. İnanın dershaneye gitmeden, özel ders almadan tek tercihim olan yeri kazandım” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com