Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu Mecliste

Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu Mecliste
TBMM Genel Kurulu'nda, Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngören yasa tasarısının görüşmeleri bugün de sürecek.

Dün (2 Nisan) yapılan görüşmelerde CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ise düzenlemenin 2,5 milyon kamu emekçisi ve 1 Ocak'tan beri zam bekleyen memur ve emeklilerini ilgilendirdiğini söyledi. Çam, memurlarla ilgili toplu görüşme yasasının üzerinden 11 yıl geçtiğini hatırlatarak, "Yine grevsiz sendika hakkı ile karşı karşıyayız. Bu düzenleme, toplumda derin hayal kırıklığı yaratmıştır. 11 Eylül referandumunda kamu emekçilerine vaatlerde bulunuldu; onlara 'toplu sözleşme yapacaksınız' denildi. Referandumda yandaş medyanın desteğiyle şişirilen balon şimdi patladı" diye konuştu.

Yeni bir yasa yerine, mevcut yasada tadilat yapıldığına dikkati çeken Çam, kamuda çalışan önemli bir kesimin kapsam dışında tutulduğunu, yasaklıların önünü açmadığını söyledi.

Memur-Sen'in "kamu görevlilerin sendikası" olarak kabul edildiğini belirten Çam, heyetteki 9 temsilci sayısının bunu gösterdiğini ifade etti.

Çam, "Tasarı kamu emekçileri sendikalarının taleplerini karşılamaktan uzaktır. ILO, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve diğer uluslararası sözleşmelere aykırıdır" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com