Kamu hastaneleri birliği ile MUYAP işbirliği

Kamu hastaneleri birliği ile MUYAP işbirliği
Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği ile İl Sağlık Müdürlüğü ile Muhtaç Ailelere Yardım Programı (MUYAP) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nde imzalanan protokol gereğince, ev ziyaretleri, hasta nakilleri hizmetleri için araçları İl Sağlık Müdürlüğü, bağlı hastanelerdeki muhtaç hastalara verilecek hizmetleri Kamu Hastaneleri Birliğine Genel Sekreterliği üstlenecek.

İl Sağlık Müdür V. Dr. Kadir Demirel, “MUYAP oluşturduğu işbirliği, imzalanan protokoller ve hizmetleri ile ilimizin ortak bir değeri haline gelmiştir.2006 yılından bu yana 2472 sosyal, 1993 tıbbi yardım, 2251 evsiz, 1487 özürlü ve yatalak olmak üzere toplam 7.668 vaka sayısındaki kişiye MUYAP kapsamında destek olunmuştur.Valiliğin önderliğinde Odunpazarı Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen bu hizmetleri, ilimizde diğer tüm belediye başkanlıkları, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürlükleri, Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, ESOGÜ Tıp Fakültesi, tüm hastanelerimiz, Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi, Yardım Dernekleri ile hayırseverlerimizle birlikte gönül gönüle tam bir uyum içersinde hizmet yarışı içersinde özürlü ve muhtaç vatandaşlarımızın sağlık ve sosyal İhtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu protokol ile önceden hizmetlerimiz içinde var olan ancak yeni bir oluşum ile de olsa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'de MUYAP ailesine katılmış bulunuyor. Hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz.Dr.Hüseyin Seyhan.Fidan ise, “2006 yılından bu yana başarı ile bu günlere gelen kısa adı MUYAP kapsamında yürüttüğümüz faaliyetlerde ilimizde yaşayan özürlülerimiz evlerinde ziyaret edilmekte muayene edilmekte gerekirse hastaneye özel engelli ambulansımızla nakledilmekte, hastanelerimizdeki MUYAP temsilcilerimizle tüm muayene, tedavi ve diğer bürokratik işlemleri öncelikli olarak takip edilmektedir. Taburcu edilen özürlü yada muhtaç hastalarımız evlerine ambulans ile nakilleri sağlanmaktadır. Evi olmayan hastalarımız için öncelikle geçici daha sonra ise kalıcı ikametler araştırılıp, Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzle işbirliği halinde yerleştirilmektedir. MUYAP hizmetlerimizden öncelikle özürlüler olmak üzere kendi ihtiyacını gideremeyen tüm vatandaşlarımız yararlanmaktadır.İlimizde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin kurulmasıyla birlikte bu bünyede de bulunduğum MUYAP faaliyetleri hız kesmeden devam edecektir. Bu amaçla MUYAP İl Koordinatörlüğümüz kurumumuz bünyesinde oluşturulmuştur. İl Sağlık Müdürlüğümüz ile imzalayacağımız bu protokol ile MUYAP faaliyetlerimiz artan yoğunlukta devam edecektir. Hastanelerdeki muayene ve tedavi hizmetlerini Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimiz, hasta nakil ve kayıt işlemlerini ise İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek olup her türlü tanıtım ve bilgilendirmeler ise iki kurum tarafından yapılabilecektir. İnsan için yapılan, en değerli yatırımdır” şeklinde konuştu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com