“Kamu kurumları hala çadırda hizmet veriyor"

“Kamu kurumları hala çadırda hizmet veriyor"
Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Kütahya Simav'da meydana gelen deprem sonrası bölgeye ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Kütahya Simav'da meydana gelen deprem sonrası bölgeye ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyarette, Türkiye Kamu-Sen Kütahya İl Temsilcisi Mehmet Karabekir, Türk Büro-Sen Kütahya Şube Başkanı Kadir Bayram, Şube Kadın Kolları Üyeleri ve Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikaların şube başkanları hazır bulundu. Yokuş, Kamu kurumlarının neredeyse tamamının çadırlarda hizmet verdiği Simav'da, adliye çalışanları, kaymakamlık çalışanları ve Simav Kaymakamı Yüksel Ünal'ı çadırda ziyaret etti. Çadırlarda hizmet vermek zorunda kalan kamu çalışanlarının sorunlarını dinleyen Yokuş, Simav Vergi Dairesi Müdürü
Hüseyin Taşkın ve Şaphane Kaymakam'ı Zerrin Çay Beşikçi ile de görüştü.
İlçeyi ziyaretleri esnasında binaların yarısının oturulmaz hale geldiğini tespit ettiklerini ifade eden Yokuş, kriz organizasyonunda yetersiz kalındığını gördüklerini belirterek, 'Türkiye Kamu-Sen olarak, günler geçmesine rağmen kamu çalışanları hala çadırda hizmet vermektedirler. Deprem travması yaşayan memurlar mesai mefhumu olmadan, kendi ailelerini bir yana iterek çalışmayı sürdürmektedirler. Evleri yıkılan memurlara kaplıcalarda yer gösterilmektedir' dedi.
Deprem bölgesinde memurların sorunlarını ve ihtiyaçlarını üç kaymakamla da görüştüklerini belirten Yokuş, 'Bölgeye başka yerlerden memur takviyesi şarttır. Burada görüyoruz ki, Vali Bey, kendisinden yardım talebinde bulunan vatandaşlara iyi davranmıyor. Onları azarladığı bölgede konuşuluyor. Hala buradaki halkın ihtiyaçları giderilmiş değil. Sorumluları bir an evvel göreve davet diyoruz. Hükümet, seçim telaşına düşmüş; deprem bölgesinde yaşanan dramı görmüyor. Vatandaşlar arasında huzursuzluk hakim.
Depremin iddia edildiği gibi 5.9 şiddetinde değil, 6.2 ya da 6.3 şiddetinde olduğuna dair genel bir kanaat belirmiş durumda. Deprem şiddetinin maksatlı olarak, Simav'ı afet bölgesi ilan etmemek için küçük gösterildiği iddia ediliyor. Çünkü afet bölgesi ilan edilirse, devletin kaynaklarını daha yoğun şekilde buraya seferber etmesi lazım. Fakat burada iddia ediliyor ki; Kızılay'ın çadırları bile iktidarın milletvekili adaylarının araçları ile dağıtılıyor. Yerinde yapmış olduğumuz incelemelerde,
vatandaşlarımızdan çadır yardımının bile halk arasında siyasi görüş ayrımı yapılarak dağıtıldığı şikayetlerini aldık. İnsani yardımın ve felaket bölgesine müdahalenin siyasi görüşü ve ayrımcılığı olamaz. Yetkilileri göreve davet ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara ve tüm Kütahyalılara geçmiş olsun diyoruz' dedi.
Bölgede incelemelerde bulunan Yokuş, deprem sonrası korku ve panik yaşayan halkla da bir araya gelerek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Yokuş, deprem bölgesinde ayrıca, hastaneleri, okulları ve konfederasyonumuzun hizmet kollarına bağlı tüm kamu kurumlarını ziyaret etti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com