Kamu yöneticilerinin yetiştirilmeleri eğitimi

Kamu yöneticilerinin yetiştirilmeleri eğitimi
Devlet Personel Başkanlığı tarafından Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Uşak ve Muğla illerini kapsayan ve 280 şube müdürü ve yöneticinin katılacağı Kamu Yöneticilerinin Yetiştirilmeleri Eğitimi Denizli'de başladı.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Uşak ve Muğla illerini kapsayan ve 280 şube müdürü ve yöneticinin katılacağı Kamu Yöneticilerinin Yetiştirilmeleri Eğitimi Denizli'de başladı.
Devlet Personel Uzmanlarınca katılımcılara kamu yönetiminde sorunlar ve yeni yaklaşımlar, yönetimde karar verme teknikleri ve problem çözme gibi bilgilerin verileceği kurs 5 gün sürecek. Karahayıt Grand Marden Otel'de düzenlenen eğitim programının açılışına Vali Yavuz Erkmen, Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsbeci, Devlet Personel Dairesi Eğitim Dairesi Başkanı Ekrem Kuru ile 7 ilden gelen kamu yöneticileri katıldı.
Devlet Personel Dairesi Eğitim Dairesi Başkanı Ekrem Kuru, hatasız bir iş yapmak için mutlaka bilgi sahibi olunması gerektiğini söyleyerek, düzenlenen eğitim seminerleri ile yapılan hataları en aza indirmeyi planladıklarını bundan sonraki dönemlerde de bu tür eğitim programlarının devam edeceğini söyledi. Vali Yavuz Erkmen ise, Devlet Personel Dairesi tarafından düzenlenen eğitim programının faydalı olacağına inandığını söyleyerek, 'Kamu hizmetlerinin yürütülmesi için kamu personeli olsun işçi olsun diğer statüdeki arkadaşlar olsun vatandaşa yardımcı olunması konusunda yaşadıkları sorunların aydınlatılması için yerine gidip bu şekilde bir toplantının düzenlenmesi arkadaşlarımızın ayağına kadar götürülmüş bir hizmettir. Bunun için biz kendilerine teşekkür etmek istiyoruz. Hafta sonuna kadar devam edecek olan toplantının amacına ulaşarak gerçekleşeceğine inanıyorum' dedi' dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Devlet Personel Uzmanı İsmail Oral tarafından, Kamu Yönetiminde Sorunlar ve Yeni Yaklaşımlar konusunda eğitim verildi. 5 gün sürecek olan eğitimler çerçevesinde katılımcılara kamu personel rejiminde istihdam şekilleri, kadro sistemi ve norm kadro uygulamaları, mobbing, yönetimde karar verme teknikleri ve problem çözme, inovasyon yönetimi ve yaratıcı düşünce, kamu personel sisteminde yöneticilerin yetki görev ve sorumlulukları ast-üst ilişkileri, Liderlik yeni bakış açısı koçluk, kariyer ve liyakat sistemi, görevde yükselme ve unvan değiştirme ile insan kaynaklarının stratejik planlanması konuları anlatılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com