Kamuda çalışan taşeron işçiler dernek çatısı altında birleşti

Kamuda çalışan taşeron işçiler  dernek çatısı altında birleşti
Kütahya’da kamuda çalışan taşeron işçileri dernek çatısı altında birleşti. ‘Kamu Taşeron Çalışanları Derneği’ (KATAŞ-DER) adıyla kurulan dernek kamuda çalışan taşeron işçilerin haklarını savunacak.

Kütahya’da kamuda çalışan taşeron işçileri dernek çatısı altında birleşti. ‘Kamu Taşeron Çalışanları Derneği’ (KATAŞ-DER) adıyla kurulan dernek kamuda çalışan taşeron işçilerin haklarını savunacak.
Türkiye genelinde faaliyet göstermek üzere Kütahya Valiliğine müracaatı yapılarak Dernekler Müdürlüğünce onaylanan ‘Kamu Taşeron Çalışanları Derneği’kamuda ve özel sektörde çalışan taşeron işçilerin haklarını korumak ve maddi ve manevi yardımlarda bulunmak amacıyla kurulduğunu belirten dernek yönetim kurulu, “Kamu Taşeron Çalışanları Derneğimiz (KATAŞ-DER) Kurucular kurulu olarak bundan sonraki faaliyetlerimizde, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında veya Özel Sektörde çalışan Taşeron işçilerin Haklarını korumak, maddi ve manevi yardımda bulunmak, yardıma muhtaç ailelere yardımda bulunup, gerekli hallerde çocuklarına burs imkanı sağlamak, yemekli toplantılar düzenlemek, panel, seminer ve konferanslar tertip etmek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma halinde olunması amacı ile kurulmuştur” dedi.
Kuruluş ve yapılan etkinlikler hakkında dernekten yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Tüzel kişiliğimize kavuştuktan sonra, ilk işimiz bunu kamuda çalışan tüm taşeron arkadaşlarımıza duyurmak ve İlimizde bulunanValimizi, Belediye Başkanını, Siyasi Parti Başkanlarını, Sendika Başkanlarını ve Kamu Kurumlarındaki Müdürleri ziyaret edip amaçlarımızı, hedeflerimizi, projelerimizi aktarıp destek istemekti. İşlerimizin yoğunluğu ve Türkiye’de bulunan aynı amaca hizmet veren diğer derneklerle çok hızlı biçimde faaliyetlere girişmelerimizden dolayı başarılı olamadık. Şubat sonu ve Mart ayı içerisinde bu ziyaretlerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Geçtiğimiz ay Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Bakanımız Sayın Faruk Çelik Başkanlığında “Alt İşveren” sorunları ve çözüm önerileri hakkında Kütahya’mızı temsilen toplantıya katıldık. Bu toplantının arkasından Ordu ilinde düzenlenen II. Türkiye İşçi Dernekleri Toplantısına Kütahya’mızı temsilen Teşkilat Başkanımız Salih Örs bey katılmıştır. Şu anda halen Şevelli İş Hanı 52 numarada faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Buradan, Kamuda veya özel sektörde taşeron olarak çalışan arkadaşlarımıza seslenmek istiyoruz, Derneğimize sahip çıkalım, bu konuda hassas davranıp, elimizden gelen yardımlarda bulunalım, bilirsinizki, birlikten kuvvet doğar ve ölümden başka her şeyi yener.”


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com