Kamuda istifalar seçim yarışını hızlandırdı

Kamuda istifalar seçim yarışını hızlandırdı
Türkiye'nin gündemini oluşturan 12 Haziran genel seçimleri için virajlar dönülüyor. Çeşitli alanlarda çalışmalarını sürdüren, 2011 Genel seçimlerinde Kütahya'dan milletvekili olabilmek için mücadele verecek olan aday adayları, kamu görevlerind

Türkiye'nin gündemini oluşturan 12 Haziran genel seçimleri için virajlar dönülüyor. Çeşitli alanlarda çalışmalarını sürdüren, 2011 Genel seçimlerinde Kütahya'dan milletvekili olabilmek için mücadele verecek olan aday adayları, kamu görevlerinden istifa ettiler.
Her hangi bir kamu kuruluşuna bağlı olmayan adaylar ve bununla birlikte daha önceden adaylığını açıklayan isimlerle beraber aday adayları netleşmeye başlıyor. Kamudaki istifaların son günü olan 10 Mart Perşembe günü gerçekleşen istifalar seçim yarışını hızlandırdı. Bağlı bulundukları kamu kuruluşlarına istifalarını veren aday adayları ve daha önceden aday adaylıklarını açıklayan kişiler Kütahya'yı TBMM'de temsil edebilmek için çalışmalarına hız verdi. Kamu görevlerinden istifa eden adaylarla birlikte daha önceden adaylıklarını açıklayan kişilerin dün itibariyle (parti il teşkilatlarından alınan bilgilere göre) listesi şu şekilde:
AK PARTİ: Abdullah Ünal, Abdullah Erdem Cantimur, Ahmet Tan, Aysel Yükselener, İdris Bal, İsmail Usluer, Kamil Saraçoğlu, Nihat Helvacı, Ömer Ulu, Şükrü Nazlı
CHP: Ali Rıza Muslu, Faruk Behram Soydan, Hasan Öncel, Niyazi Doğansoy, Ruhsen Kumdalı, Şeref Han
MHP: Önder Kıcıroğlu

KİM NE DEDİ?
Kendi partilerinden aday olmak için yarışan aday adayları yaptıkları basın açıklamalarıyla, seçilmeleri durumunda yapacakları çalışma ve projeleri hakkında bilgiler veriyorlar.
ULU: “Kütahya'nın en büyük eksikliği: sinerji!..”
Dün aday adayı olmak için istifasını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e sunan EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, aday adaylığını resmen açıkladı. Geçtiğimiz hafta Kütahya'da basın temsilcileriyle de bir araya gelen Ulu, yaptığı konuşmada Kütahya'nın gelişmemesi için hiçbir engelinin olmadığını vurgularken, ilin asıl öncelikli ihtiyacının sinerji oluşturulması olduğunun altını çizdi.
Kütahya'nın tarihi ve kültürel değerlere dahip olduğunu da hatırlatan Ulu, hem tarih hem de termal turizm alanında Kütahya'yı ekonomik olarak canlandıracak projelerden bahsetti.
EGO Genel Müdürü olarak özellikle ulaştırma alanında büyük başarılara imza atan Ulu'nun seçilmesi ve partisinin iktidar olması durumunda kabine yer alacağı ifade ediliyor.
PROF. DR. BAL: “Eğitim birinci önceliğimiz olmalı”
Gazetemize açıklama yapan Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Uzmanı Prof. Dr. İdris Bal, Kütahya'nın ikinci bir üniversiteye ihtiyacı olduğunu ifade ettiği konuşmasında, milletvekili seçilmesi durumunda Kütahya'ya ikinci bir üniversite kurulması için çalışmalar başlatacağını söyledi.
SARAÇOĞLU; 'Kütahyada görmediğimiz yer, bilmediğimiz yol yok'
Kütahya'yı çok iyi tanıdığını ve sorunların çözümü için çalışacağını belirtti.
CHP Kütahya Milletvekili aday adayı Faruk Behram Soydan: “Birbirlerine muhtaç olmayacak insanların ortaya çıkması için çalışacağız”.
Milletvekili aday adaylığıyla ilgili gazetemize açıklama yapan Soydan,”Kütahya'daki emeklinin, çiftçinin, esnafın, zanaatkârın geniş halk topluluğunun eşitlikten, özgürlükten refah'tan hakları olan payları almalarını sağlayacak politikalar geliştireceğiz ve uygulanmasını sağlayacağız”, açıklamalarında bulundu.
CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI NİYAZİ DOĞANSOY: ”Şuanda Kütahya milletvekili aday adayım”.
Çeşitli basın kuruluşlarına açıklama yapan Doğansoy:”2007 yılında da birinci sıra milletvekili adayı olduğumuz için Kütahya'nın sorunlarına hâkimim. Kütahya'yı ilçeleri ve beldeleri ile birlikte çok iyi tanıyorum. Çalışmalarımız bu doğrultuda devam edecek. Kütahyalı hemşerilerimiz şuandan emin olsunlar, hiç ayrım yapmadan, ilçe, belde ve köy ayrımı yapmadan gece gündüz hizmet için çalışacağız” ifadelerini kullandı.
CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI HASAN ÖNCEL: 'Bende Cumhuriyet Halk Partisinden Kütahya'ya hizmet etmek için aday adayı oldum' açıklamasını yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com