Kamulaştırma başladı

Kamulaştırma başladı
Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak'ın ihtiyacını karşılaması amacıyla Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde inşa edilecek Zafer Havalimanı arazisinde kamulaştırma çalışması yürütülüyor.

Altıntaş'a gelen Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü görevlileri, takas sonrasında kalan arazilerin kamulaştırma işlemlerine başladı.
Arazideki 204 parsel için mahkemece değer tespiti yapıldıktan sonra kısa sürede kamulaştırma işlemlerinin karara bağlanacağı, bunun ardından parsel sahiplerinin banka hesaplarına kamulaştırma bedellerinin ödeneceği belirtildi.
Havalimanı kurulacak 3 milyon 700 bin metrekare arazinin 2 milyon 700 bin metrekaresinin takas edildiği, kişilere ait 1 milyon metrekare arazinin ise kamulaştırılacağı bildirildi.
İlçe Mal Müdürlüğünde yürütülen çalışmalara eşlik eden eski Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, yaptığı açıklamada, bölge için önemli bir yatırım olan havalimanının ihale öncesindeki son aşamasına yardımcı olmaya çalıştığını söyledi.
Kamulaştırma için mahkeme sürecinin başlamasıyla arazinin ihaleye hazır hale geleceğini belirten Karabulut, yatırıma emeği geçen idarecilere teşekkür etti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com