'Kamuoyu idamı geri istiyor'

'Kamuoyu idamı geri istiyor'
AKP yönetimi ve milletvekilleri, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kızılcahamam'da bir araya geldi.
 AKP 4. Olağan Büyük Kongresi'nin ardından 19. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Erdoğan şu ifadelere yer verdi: 
 
- Kolay değil 10 ve art arda yapılan seçimler ve bu seçimler arasında kazanan bir parti AK Parti. 11 yılımızı geride bıraktık. 3 Kasım tarihi sadece AK Parti için değil, milletimiz için bir milat oldu. Karanlık tünelden aydınlığa çıktı Türkiye.
 
- Biz, 1920'de Büyük Millet Meclisi'ni yegane meşruiyet kaynağı olarak kabul ederek kurtuluş mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal'in, 1950'de 'yeter söz milletindir' diyerek demokrasi bayrağını açan Menderes'in, 1983'te milletin desteğiyle kalkınma hamlesi başlatan Özal'ın, 1996 yılında vesayet yönetimine karşı milletin tercihiyle iktidara gelmeyi başaran Erbakan'ın takip ettikleri yolu izleyerek bugünlere gelmiş bir siyasi partiyiz.
 
'Gerçek cumhuriyetçiler geldi'
 
- Bugün 3 Kasım. 10 yıl önce Türkiye kritik bir seçim yaptı. Demokrasiden ekonomiye tarihi bir değişim geçirdi. Ekonomik çöküntülerin sosyal gerilimlerin havası içinde kapamıştı. Artık onlar geride kalıyor. Millete efelik taslayanlar gitti, millete hizmetkar olanlar geldi. Cumhuru hor görenler gitti, onu bağrına basan gerçek cumhuriyetçiler geldi.
 
- Her sorunun takipçisiyiz. Senlik benlik kavgasında değiliz. AK Parti'yi ayakta tutan omurgadır. Biz hepimizi AK Parti'yiz diyoruz. Nasıl seçimlerde aynı yoldan geçmişiz biz, aynı sudan içmişiz biz, aynı dağın yeliyiz biz diye meydanları inlettiysek burada da AK Parti'ye gönül verenlere teşekkür ediyorum.
 
- Bu çatının altında istismarı, yalanı bulamazsınız. Bu çatının altında haksızlığı göremezsiniz. Adem odur ki koymalı her yerde bir eser. Eseri olmayanın yerinde yeller eser sözünden hareketle sadece eser bırakmaya çalışıyoruz.
 
Yeni eğitimi sistemi
 
- Eğitimde yeni bir dönem başlattık. Bütçede eğitime verilen payı 7,5 milyardan 39 milyara çıkardık. Bazı aksaklıklar olabilir, bu düzelecek. İsteyenlere Kuran-ı Kerim dersi verilecektir. Hamdolsun ki başvurular oldukça fazla. Zorlama yok. 470 bin civarında öğrenci müracaat etmiş. Nelerin engellendiğini göstermesi bakımından bu çok önemli.
 
'Öğretmen atamaları'
 
- Bazı TV kanallarında "ben öğretmen oldum atanmıyorum" diyen insanlar var. 10 yılda 358 bin öğretmen atadık. Herkes öğretmen olabilir. Ama atama için devletin imkanlarının müsaade etmesi lazım. Bodrum katlarında beden dersi yapılırdı. Şimdi spor salonlarına geçiyoruz. Osmanlı'dan beri süren harç uygulamasına son verdik.
Her ilde üniversite kurarak gençliğin bütünleşmesini sağlamayı amaçladık. Burs, kredi ve beslenme yardımlarını arttıracağız. Beslenme yardımı artmış olacak. Doktora, öğrencilere 780 lira ödüyoruz.
 
'İşkenceciye sıfır tölerans'
 
- Karakollara eskiden gidince korkardık. Şimdi bizler geldiğimizen bu yana işkenceye sıfır tolerans dedik. İşkenceye yönelik adımları sonuna kadar takipçisi oluruz dedik.
 
Taksim projesi
 
- 10 senede 15 bin 800 km duble yol yaptık. 3. köprüye de çıktılar. Taksim meydanındaki yayalaştırma çalışmasını alta alıyoruz ya. Bir dernek çıkmış istemezük diyor.  Cumhurbaşkanımızın eşine, eşime ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın eşine çağrı yapıyorlarmış. 'Kadınlar bu konularda çok daha hassastır, lütfen bu işe müdahale edin' diye. Biz de tam aksine bu ülkede çocuğuyla kadınıyla herkesin çok daha huzurlu Taksim Meydanı'na çıkabilmesinin adımını atıyoruz. Be hey gafiller, biraz kendinize gelin. Ben doğma büyüme Kasımpaşalıyım, o Taksim'in çilesini bilirim, o Taksim'de nelerin olduğunu bilirim. Biz bunu düzeltmenin gayreti içindeyiz. Dünyada gelişmiş ülkeler büyük meydanlarıyla övünürler. İstanbul gibi bir şehrin bana söyleyebilir misiniz bir büyük meydanı var mı? Yok 
 
- Hem Avrupa hem de anadolu yakasına iki büyük meydan yapılacak. Yenikapı ve Küçükyalı'da yapılacak meydan 500 bin ile 1 milyon insan alabilecek. Yeşil alan yapılırken Taksim Kışlası'nın mimari özelliği yok edildi. Şimdi biz Taksim'e yakışanı yapacağız.
 
- Marmaray sadece Türkiye'de değil dünyada ses getirecek. Rize'yi Erzurum'a bağlayacak Ovit tünelinin çalışmaları başladı. Bu tüneli 2015'te tamamlıyouz.
 
-Almanya seyahatimizde Merkel bana şunu teklif etti, 'Lufthansa ile Türk Hava Yolları'nı ortak işletmeciliğe sokalım'. 'Tamam' dedim. Zaten bizim de şu anda projelerimizin içinde var ve Türk Hava Yollarımız ile Lufthansa böyle bir müşterek adım inşallah atabiliriz, atacağız
 
- Tarım sigortası ile çiftçilere doğal afetlere karşı koruma sağladık. Tohum ithal eden Türkiye bugün 66 ülkeye tohum ihraç ediyor. İçme suyu olmayan 4 bin köyümüze şebeke kurduk.
 
Türk bayrağını indirip, yerine CHP bayrağı çektiler'
 
- Bunların, (CHP) o ilk Meclis diye bir Meclis derdi olamaz. O, farklı bir Meclis. Bunlar, sadece kendilerine ait olmayan, bütün milletin sahiplendiği bir Cumhuriyet Bayramı kutlamasına tahammül edemiyorlar. Hatta bu tahammülsüzlük 1957 yılında Gaziantep'te belediye binasının önündeki Türk bayrağını indirip, yerine CHP bayrağı çekmeye kadar varmıştı. Bakın tablo bu kadar acı. CHP, demokrasi düşmanlığına, Cumhuriyet'i ve laikliği hep kalkan yapmıştır. CHP'nin zihniyeti budur.
 
 
'Bizim içinde de sadakatsizler çıktı'
 
- CHP'liler partiler kapatılmasın diyor. Dürüst ol samimi olun be. Partiler kapatılmasın diye bu vardı pakette niye Meclis'i bırakın gittin. Sadece biz kaldık. Bizim içinde de sadakatsizler çıktı. 330'u yakalasaydık şimdi partilerin kapatılması olmayacaktık.
 
- 60'ların CHP'sinden farklı değilsin. Menderes'in idamına alkış tutan zihniyet AK Parti'nin kapatılmasını arzu etti.
 
- Ne devletin ne Cumhuriyet'in bekçiye ihtiyacı yoktur ne de milletin mürebbiyeye, dadıya ihtiyacı yoktur. Bu aziz millet, kendi cumhuriyetini, kendi devletini koruyabilecek iradeye, güce evelallah sahiptir. Bu güç bu millette olmasaydı bugün biz burada olmazdık. Ülkemizde demokratik cumhuriyetin korunmaya değil yaşatılmaya, güçlenmeye, güçlendirilmeye ihtiyacı var.
 
- Mymanmar'daki Arakan Müslümanlarına yapılan zulmü dünyanın gündemine bizler getirdik. Arakan'a her türlü yardımı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Belki bizler de Arakan'a bir sürpriz her an yapabilir, bir ziyaret gerçekleştirebiliriz.
 
- Kürt kardeşlerime tekrar hatırlatmak istiyorum. Yavrusu o bombalama olayında ebediyete göçmüştü. O bombalamanın emrini veren terörist öldürülmüştü. Bu devlet o teröristin ailesine sahip çıktı. Bu devlet şefkat elini uzattı hiçbir zaman ayrıma gtimedik. Kürt kardeşlerimize sesleniyorum. Biz sizi yaradan da ötürü seviyoruz. Siz insanlıktan nasibini almamış örgütle arazına duvar örün. Bunlar sizin istismarınızı yapıyorlar.
 
- Tek din tek dil diye bir ifade kullanmadım. Farklı inançlar zenginliktir. Tam aksine inanç grupları devletin güvencesi altındadır. Dilde de bizim sıkıntımız yok. Resmi dilimiz Türkçedir. Herkes ana dilini konuşabilir. Seçmeli ders olarak Kürtçeyi koyduk. Müracaat edenlerin sayısı da ortada 20 bin kişi.
 
- Demokrasi ve özgürlüğü sadece kendimiz için değil vatandaşların tamamı için istiyoruz. Şimdi de cezaevindekileri ölüme yolluyorlar. Bir taraftan da açlık grevi diyeceksin kuzu kebap götüreceksin. Gerçekleri benim milletimin bilmeye hakkı var.
 
Ölüm orucu
 
- Şu anda ölüm orucu tutan yok. İki tane tutan var diyor. Niye yalan yazıyorsun. Sıkıntı çift yüzlü davrananda. Dağ ile müşterek hareket ediyor. Yumuşak başlıyız ama ne koyun ne de kuzu değiliz. Yeri geldiğinde bora oluruz yeni geldiğinde fırtına oluruz. 
 
- Açlık grevi tutanların sayısı 900'lerden 600'lere düştü. Kontrolümüz altındalar. Gerçekten bu işin bunu şantaja dönüştürmeyin. Bu tür eylemi yapmakla teröristbaşını oradan çıkartıp evine göndermeyiz.
 
'Kamuoyu idamı geri istiyor'
 
- Teröristbaşına idam verilmiştir. Malesef birilerinin basıkısıyla idam kaldırılmıştır. İdamın kaldırılması süretiye İmara'lıda yatmaktadır. Kamuoyu araştırmalarında birçok insan idamı geri istiyor. Çünkü öldürülenlerin canı yanıyor, diğeri kebap partilerine gidiyor.
 
- Biz manşetlerle çarpışarak bugünlere gelik. Ama unutmayın en büyük hesap Allah'ındır. Bizi bir kaşık suda boğmak isteyenlerin bugün esamesi okunmuyor. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com