Kamuoyu tatmin edecek bir açıklama bekliyor

Kamuoyu tatmin edecek bir açıklama bekliyor
CHP Grup Başkanvekili Tarhan, KPSS'yle ilgili iddialara ilişkin, ''ÖSYM'nin ciddi ve kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama yapması, gerekirse sınavın iptali beklenmektedir'' dedi.
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:
 
''Sınav kitapçığı ile ilgisi olmayan bir formatta soruların deşifre edilerek sınavdan 1 saat 11 dakika önce paylaşıldığı, hatta bir gün önce bir arama motorunda yoğun olarak arandığı iddiaları ayyuka çıkmasına karşın, ÖSYM yine akıllara ceza açıklamalarla gençlerle adeta alay etmiştir. Bazı sınav salon ve binaları ile illerde 90 dakika dışarı çıkma yasağına uyulmadığından tutun, üst aramasının yapılmadığı, soruların sınava girenler tarafından ezberlenmiş olabileceği, tertemiz bir sınav olduğu şeklinde yapılan her açıklama şaibeye şaibe katmıştır. Gösterilen her gerekçe sınavın iptali gerektiği kanısını güçlendirmiş, Beyaz Kalem adlı yayınevinin ise soruları nasıl ele geçirdiği ise açıklanamamıştır.
 
Bu konuda ÖSYM'nin ciddi ve kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama yapması, sorumluluk üstlenmesi, gerekirse şaibenin temizlenmesi için sınavın iptali beklenmektedir.'' (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com