Kamuya 5,9 milyon liralık destek

Kamuya 5,9 milyon liralık destek
Kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik 5,9 milyon lira bütçeli programa, Afyonkarahisar'dan 31, Manisa'dan 27, Kütahya'dan 23, Uşak'tan 10 proje başvurusu yapıldı

Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa ve Uşak illerini kapsayan Zafer Kalkınma Ajansının, 5,9 milyon lira bütçeyle kamu kurum ve kuruluşlarına sunduğu mali destek programına 91 proje başvurusu yapıldı.
Ajans Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 9 Aralık 2011'de başlatılan Sürdürülebilir Kırsal ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı (SÜKAP) için başvurular 24 Şubat günü mesai bitiminde sona erdi.
Kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, organize sanayi bölgeleri ve birliklerin katılabildiği program için 31'i Afyonkarahisar, 27'si Manisa, 23'ü Kütahya, 10'u Uşak'tan olmak üzere 91 proje başvurusu gerçekleştirildi.
Yüzde 45'i belediyeler, yüzde 23'ü mahalli idare birlikleri, yüzde 9'u meslek kuruluşları, yüzde 8'i bakanlıkların taşra teşkilatları, yüzde 6'sı organize sanayi bölgeleri, yüzde 3'ü il özel idareleri, yüzde 6'sı ise diğer kurum ve kuruluşlar tarafından sunulan projelerin yüzde 37'si il merkezleri, yüzde 63'ü ise ilçelerle ilgili oldu.
     
-Değerlendirme sonuçları haziran ayında açıklanacak-
Projeler öncelikle ajans uzmanları tarafından ön incelemeye tabi tutulacak. Ön incelemenin tamamlanmasının ardından projeler asıl değerlendirme ve puanlama için ülke genelinden seçilen bağımsız değerlendiricilere yönlendirilecek.
Başarılı projelerin belirlenmesi ve kamuoyuna duyurulmasının haziran ayını bulabileceği tahmin ediliyor.
SÜKAP ile bölgedeki hava, su ve toprak kirliliklerinin önlenmesi, doğal kaynakların etkin, rasyonel şekilde kullanılması ve sürdürülebilir çevre için yeni altyapı veya altyapı iyileştirmeleri, ayrıca bölgenin rekabet gücünü artırıcı müşterek altyapıların oluşturulması ile ilgili projelerin desteklenmesi amaçlanıyor.
Başarılı olarak değerlendirilen projelere 100 bin lira ile 750 bin lira arasında hibe desteği sağlanacak.
Ajansın SÜKAP ile diğer destekle faaliyetlerine ilişkin bilgilere, ''www.zafer.org.tr'' internet adresinden ulaşılabiliyor.

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com