“Kan vermek insan sağlığına yararlı”

“Kan vermek insan sağlığına yararlı”
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Kızılay Kan Merkezi tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde kan verdi.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Kızılay Kan Merkezi tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde kan verdi.
Uşak Kızılayı Kan Bağışı Merkezi'ne gelerek bağışta bulunan Vali Özdemir Çakacak, kan bağışının öneminden söz ederek herkesin imkanları ölçüsünde bağışta bulunmasını istedi. Vali Özdemir Çakacak ile birlikte Kan Merkezi'ne gelerek bağışta bulunan İl Sağlık Müdürü İsmail Alkan, kan vermenin insan sağlığına yararlı olduğunu söyledi. Vali Özdemir Çakacak'ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Oktay Akarca, İl Sağlık Müdürü İsmail Alkan, Çevre ve Orman İl Müdürü Ramazan Toker, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin kampanyaya destek olduklarını ifade ederek Kan Bağışı Merkezi'ne geldi.
Kamu görevlileri olarak kan verme kampanyasına öncülük ederek vatandaşları kan vermeye teşvik ettiklerini ifade eden Vali Özdemir Çakacak, kampanyanın geniş kitlelere yayılmasını umut ettiklerini söyledi. Kızılay'ın Türkiye genelinde önemli bir ihtiyacı karşıladığını ifade eden Çakacak şunları söyledi; “Kızılay Kan Merkezleri ile bu konuda önemli bir görevi yerine getiriyor. Bizler kamu görevlileri olarak bu tür kampanyalarda öncülük ederek halkımızın kan vermesini teşvik etmeliyiz. İhtiyaç olduğunda hiç kimsenin kan bulmakta sıkıntı çekmemesi için bu görevi yerine getirmek zorundayız. Kızılay'ın stoklarındaki kan miktarı arttıkça kan bulmakta yaşanan sıkıntılarda azalacaktır”dedi.
İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Alkan ise kan veren insanların daha enerjik olduğunu ifade ederek “Kampanyaya olan ilginin artmasını bekliyoruz. Kan vermek insan sağlığına olumlu yansıyor. Kan veren insanlar ömründe hiç kan vermemiş insanlara oranla daha dinç ve enerjik oluyor. Kan vermek yüksek tansiyonu düşürüyor ve kandaki oksijen miktarını arttırıyor. Kandaki yağ ve kollestrol oranını düşürdüğü için daha enerjik olmanızı sağlıyor. Bu nedenle sağlık açısından bir sorunu olmayan herkesin kan vermesini tavsiye ediyoruz”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com