“Kanaatle açılmış davayı kanaatle bitirdiler”

“Kanaatle açılmış davayı kanaatle bitirdiler”
Balyoz davasında gerekçeli kararından açıklanmasının ardından davanın tutuklu sanığı emekli orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan’dan zehir zemberek açıklamalar geldi.

SANSURSUZHABER – ÖZEL Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın eşi Nilgül Doğan sansursuzhaber.com’a konuştu…

İki buçuk yıldır süren ve 110 celse görülen Balyoz davası'nın sürekli kanaatlerle hareket ettiğini belirten Doğan, “Kanaatle açılmış bir davayı kanaatle bitirdiler” yorumunu yaptı.
 
Nilgül Doğan’dan “Balyoz Davası”nın gerekçeli kararına sert yorum: Bunun hesabını verecekler…
 

“NE TANIK DİNLEDİLER, NE BİLİRKİŞİ RAPORU…”
 
İşte Nilgün Doğan’ın açıklamaları:

“Mahkeme iki buçuk senedir, 110 celsedir sürekli kanaatlerle hareket etti, ne tanık dinledi, ne bilirkişi raporlarını göz önüne aldı ne de delillerin dinlemesi aşamasını…
 
“BİZİM DE KANAATLERİMİZ VAR”
 
Kanaatle açılmış bir davayı kanaatle bitirdiler memlekete hayırlı olsun. Bizim de onlarla ilgili kanaatlerimiz var. Bu burada bitmeyecek. Bütün bu kararların neticesini ilan ettikleri gün bütün dünyaya rezil olacaklar. Hayırlı olsun ne diyeyim.
 
“SEKRETERE 16 YIL CEZA VEREN ZİHNİYET”
 
Zaten bir sekretere 16 yıl ceza veren zihniyetten ne beklenir ki! Hadi benim eşimi hedef seçtiler diğer insanlara ne mazaret uyduracaklar bir sekreter hanımın ne mazareti olabilir ki; mahkemelere bile gelmedi neden 16 yıl verdiler o zaman.
 
“UYDURUK GEREKÇELERLE GÜNÜ KURTARIYORLAR”
 
Gerekçelerine hiçbir mazaret olamaz. Biz zaten gerekçe bulamayacaklarını biliyorduk. Uyduruk gerekçelerle günü kurtarıyorlar ama bunun hesabını ileride verecekler.
 
1435 sayfadan oluşan gerekçeli kararı onlar zaten iki yıl boyunca mahkeme sürecinde yazdıklar o yeni yazılmış bir şey değil ki… Kimse kimseyi kandırmasın onlar ne kadar akıllıysa yargıladıkları kişiler onlardan on kat daha akıllı.
 
“HESABINI AİHM’DE VERECEKLER”
 
Hiç önemli değil yazdıkları gerekçe. Bunun hesabını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde verecekler. Maalesef o ağır bedeli de bu ülke ödeyecek. (CTO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com