Kanadalı hasta Afyonkarahisar'da sağlığına kavuştu

Kanadalı hasta Afyonkarahisar'da sağlığına kavuştu
Antalya'nın Kaş ilçesinde yaşayan Kanada vatandaşı Bonita Coral Petker, bel fıtığı rahatsızlığı nedeniyle geldiği Afyonkarahisar'da özel bir hastanede yapılan ameliyat sonrasında sağlığına kavuştu.

Antalya'nın Kaş ilçesinde yaşayan Kanada vatandaşı Bonita Coral Petker, bel fıtığı rahatsızlığı nedeniyle geldiği Afyonkarahisar'da özel bir hastanede yapılan ameliyat sonrasında sağlığına kavuştu.
Yaklaşık 4 yıldır bel fıtığı nedeniyle ağrı çeken Kanada vatandaşı Bonita Coral Petker (61), Antalya'nın Kaş ilçesindeki yakınları ve doktoru aracılığı ile Türkiye'deki pek çok hastanede tedavi imkanı aradı. Bir aylık bir araştırma sonucunda Afyonkarahisar'daki Özel Fuar Hastanesi'nde bu tedavinin yapılabileceği bilgisini alan Petker, burada geçirdiği ameliyatla sağlığına kavuştu.

ÜÇ SAATLİK OPERASYON
Hastanın durumu hakkında bilgi veren Özel Fuar Hastanesi Beyin ve Omurilik Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Nizamettin Kazan, Petker'in uzun yıllar bel ve bacaklarında ağrı şikayetinin bulunduğunu, kendi ülkesinde ve Türkiye'de çok değişik hastaneler ve klinikler gezdiğini söyledi. Petker'in Özel Fuar Hastanesi'nde geldiğinde şiddetli bel ağrısı şikayetini ilettiğini anlatan Dr. Kazan, "Hastamızın, bacaklarında ağrı vardı, yürüme zorluğu çekiyordu. Biz muayenesini yaptık teşhisi koyduk. Yapılacak ameliyatı
kendisine izah ettik. Kendisi de bunu kabul etti. Yaklaşık üç saat süren bir operasyon sonrası hastamız bugün gayet iyi. Sağlıklı ve yürümeye başladı" dedi.

MİKROCERRAHİ YÖNTEMİ KULLANILDI
Mikrocerrahi yöntemi ile Petker'in bel fıtıklarını temizlediklerini anlatan Dr. Kazan, "Uzun yıllardır bu tedavi yöntemi var aslında ama son yıllarda sıklıkla kullanılmaya başlandı. Biz yaklaşık beş yıldır hastalarımıza başarı ile uyguluyoruz. Hastamızın bel kaymasını ve bel daralmasına yönelik tedavisini bu yöntemle yaptık. Gayet de olumlu sonuçlar aldık. Hastamız sekiz saat sonra yürüdü. Yarın taburcu edeceğiz" diye konuştu.

"AMELİYAT AFYONKARAHİSAR VE TÜRKİYE AÇISINDAN ÖNEMLİ"
Yapılan ameliyatın Afyonkarahisar ve Türkiye açısından önemli olduğunu belirten Dr. Kazan, sağlık turizminin son dönemlerde Türkiye'de sıklıkla dile getirilmeye başlandığını söyledi. Dr. Kazan, bunun bariz bir örneğini yaşadıklarını ifade ederek, "İnşallah bundan sonra da hem ülkemizin vatandaşlarını hem de diğer ülkelerin vatandaşlarını şehrimizdeki hastanelerimize bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
Kanadalı Petker ise yaklaşık bir aydır tedavi için pek çok hastaneyi araştırdığını belirterek, "Bu ameliyatı Türkiye'de olmak istiyordum çünkü ülkemde maliyeti çok yüksek. Çok mutluyum. Yürümeye bile başladım. Doktoruma teşekkür ediyorum" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com