Kanal mikrop saçıyor

Kanal mikrop saçıyor
Kütahya Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi önünden geçen belediyeye ait üstü açık kanalın mikrop saçtığı bildirildi.
Kütahya Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi önünden geçen belediyeye ait üstü açık kanalın mikrop saçtığı bildirildi. 
Dumlupınar Mahallesi'nin de içinden geçen kanaldan özellikle yaz aylarında koku yayıldığını belirten vatandaşlar, kanalın çevresinde çocukların oynadığını ifade ettiler.
Vatandaşlar, "Bu kanalın çevresi düz ve engelsiz. Çocuklar top oynarken kanala topları kaçıyor. Almak için uğraşırlarken, Allah korusun kanala uçma ihtimalleri var. Kanal tehlike saçıyor. Aynı zaman kanalda her türlü pislik var. Yazın buralar sivrisinek ve böcekten geçilmiyor. Bunlar gözlerimizin gördüğü. Bir de görmediği mikroplar var. Kanal mikrop saçıyor. Eskiden buralarda ev yoktu. Şimdi kanal mahalle içinde kaldı. Onun için kanalın üstü kapatılmalı. Hem tehlike hem hastalıklar önlenmeli" şeklinde konuştular.
607 öğrencisi bulunan Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, okul giriş ve çıkışlarında her gün söz konusu kanalın hemen yanından geçiyor. Öğrenciler, kanaldan yükselen kokuların teneffüslerde vakitlerini geçirdikleri okul bahçesine kadar geldiğini dile getirdiler. Öğrenciler, bilhassa sıcak havalarda bölge ağır bir koku yayıldığını, ardından da mıntıkanın sivrisinek istilasına uğradığını dile getirdiler.
Konuya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın el atmasın isteyen mahalle sakinleri, uzunluğu 900 metreyi bulan kanalın üzerinin kapatılmasını istiyorlar.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com