Kanala düşen çocuğu öğretmenleri kurtardı

Kanala düşen çocuğu öğretmenleri kurtardı
Adana'nın Kozan ilçesinde oyun oynarken sulama kanalına düşen çocuğu yoldan geçen 2 öğretmen kurtardı.

Olay, akşam saatlerinde Karacaoğlan Mahallesi'nden geçen Devlet Su İşleri'ne(DSİ) ait sulama kanalında meydana geldi. Suna Erkan, 2 yaşındaki kızı Elif'i alarak bir yakınına misafirliğe gitti. Ferah Sokak'taki evin bahçesinde oynayan küçük Elif, ayağının kayması sonucu evin yakınından geçen sulama kanalına düştü. Sulama kanalında sürüklenmeye başlayan küçük Elif'i yolda otomobilleriyle geçen öğretmenler 37 yaşındaki Osman Yavuz ile 41 yaşındaki fark ederek küçük kızı sudan çıkardı.

Öğretmenler, küçük kızın nefes almadığını fark edince müdahale etmeye başladı. Bu sırada yapılan ihbar üzerine olay yerine Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme

Büro Amirliğinde görevli başpolis 39 yaşındaki Murat Soydan da geldi. Soydan, küçük kıza suni tenefüs yaparak nefes almasını sağladı. Ambulansın gelmesini beklemeyen Soydan, polis otosuyla küçük kızı Kozan Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Küçük Elif, sağlık görevlilerinin müdahalesi sonucu kendine gelirken sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Olayı duyan küçük kızın babası Ali Erkan, kızını kurtaran öğretmenler ve polise teşekkür ederken anne Suna Erkan sinir krizi geçirdi.

Öğretmenlerden Osman Yavuz, "Olay yerinden geçerken suyun yüzünde bir oyuncak bebek var zannettik. Sonradan bir çocuk olduğunu fark edince otomobili durdurup, suya girerek çocuğu çıkardık. Yaşam belirtisi yoktu. Yan çevirip ciğerlerindeki ve midesindeki suyu boşaltmaya çalıştık. Bir süre sonra polis de gelerek yardım etti. Mucize oldu. Tesadüfen kurtardığımız çocuk da arkadaşımızın çocuğuymuş. Biz insanlık görevimizi yaptık, mutluyuz."diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com