Kanalda korkutan tehlike!..

Kanalda korkutan tehlike!..
Kütahya kent merkezinden geçen sulama kanalına kimyasal madde dökülmesi sonucu, kanalın yaklaşık 6 kilometrelik bölümünde çevre kirliliği oluştu.

Kütahya kent merkezinden geçen sulama kanalına kimyasal madde dökülmesi sonucu, kanalın yaklaşık 6 kilometrelik bölümünde çevre kirliliği oluştu.
Fatih Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, üzeri açık olan sulama kanalının, siyah renkte kimyasal bir maddeyle kaplandığı, çevreye kötü koku yayıldığı yönünde ihbarda bulundu. Kütahya Belediyesi ekipleri, DSİ Genel Müdürlüğünden belediyeye devredilen kanalda, Kütahya-Afyonkarahisar karayolunun 2. kilometresinden başlayarak yaklaşık 6 kilometre devam edip kent içinde ilerleyen, mazot ya da fuel-oil olduğu tahmin edilen kimyasal madde bulunduğunu tespit etti.
Bunun üzerine belediye ekipleri ile çevre sağlığı teknisyenleri, bazı mahallelerde kötü kokular oluşmasına yol açan kirliliğin kaynağının belirlenmesi için çalışma başlattı. Kanaldaki kimyasal maddenin bir tankerden boşaltıldığı ihtimali üzerinde duran ekipler, bu maddenin kim ya da kimlerce bırakıldığının tespitine çalışıyor.
Belediye ekipleri, Fatih Mahallesi'ndeki kanaldan kimyasal maddenin bir bölümünü vidanjörle tahliye etti.
Kent dışındaki regülatörden verilecek tazyikli suyun, kent merkezine yaklaşık 8 saatte ulaşmasının beklendiğini bildiren yetkililer, kanal arındırıldıktan sonra kimyasal maddenin, Şeker Fabrikası yakınındaki tahliye boruları aracılığıyla alınacağı ve maddenin yanıcı olup olmadığının tespiti için çalışmalara başlandığını belirtti.
Ekiplerin çalışmalarını izleyen vatandaşlar, çevreye kötü koku yayılmasına neden olup halk sağlığı bakımından tehlike oluşturan atığı bırakan kişi veya kişilerin bulunup cezalandırılmasını istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com